Ahilik Haftası Kutlama Komitesinden Adana Valisi Elban’a Ziyaret

Ahilik Haftası Kutlama Komitesinden Adana Valisi Elban’a Ziyaret

Bu yıl 14-20 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan 33. Ahilik Haftası vesilesiyle Vali Yardımcısı Muzaffer Şahiner, Ticaret İl Müdürü Adnan Ekiz, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Niyazi Göğer ve beraberindeki heyet Vali  Elban’ı makamında ziyaret etti.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Niyazi Göğer hafta boyunca gerçekleştirilecek etkinlikler hakkında Vali Elban’a çeşitli bilgiler verdi.

Heyetin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Elban, işbaşında eğitimle kaliteli üretim yapmayı amaçlayan; helal kazancı, alın terini, dayanışmayı, ahlâkı, kanaatkârlığı, çalışmayı, üretmeyi esas alarak insanları ötekileştirmeden bir dayanışma ve kardeşlik modeli ortaya koyan ahilik adabının yüzyıllar boyunca bu topraklarda hüküm süren Anadolu halkının milli karakteri haline geldiğini söyledi.  

“Temennim o ki ahiliğin bu güzelliklerini daha sonraki kuşaklara da geleneksel değerlerimizi koruyarak aktarabiliriz.” diyen Vali Süleyman Elban tüm esnafın, iyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin, yardımseverliğin simgesi olan ‘Ahilik Haftasını’ kutladığını ifade etti.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER