Ömer Çelik'in Adana hassasiyeti! Belediye'nin 'tamamlayamam' dediği köprüyü Ulaştırma Bakanlığı tamamlayacak

Ömer Çelik'in Adana hassasiyeti!  Belediye'nin  'tamamlayamam' dediği köprüyü Ulaştırma Bakanlığı tamamlayacak

Seyhan Nehri üzerinde yapımına başlanan ve CHP'li Zeydan Karalar'ın yönettiği Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanamayan Devlet Bahçeli köprüsünün tamamlanacağı müjdesini Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 530 milyonluk yatırımla tamamlanacak olan köprü, Adana’nın iki yakasını birbirine bağlayacak ve  tamamlandığında şehrin trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak. 
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın köprünün Ulaştırma Bakanlığı tarafından tamamlanacağı müjdesi  Adanalılar tarafından sevinçle karşılandı. 

ÇELİK'İN ADANA HASSASİYETİ

CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın  köprüyü tamamlayamayacağını açıklamasının ardından  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik konuyla yakından ilgilendi. Çelik’in süreci bizzat takip edip Cumhurbaşkanı Erdoğan’a konuyu iletmesi, yapımı duran söz konusu proje için atılan en önemli adım oldu.

Adana trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak, kente değer katacak  köprünün tamamlanması için hassasiyet gösteren Adana'nın evladı Ömer Çelik'e Adanalılar teşekkür edip Cumhurbaşkanı Erdoğan’a şükranlarını ifade ettiler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan böyle açıklamıştı: "Bizim siyasetimiz hizmet siyasetidir" 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kimi belediyelerin başlattığı ancak akim bıraktığı bazı projeleri de Bakanlıklar aracılığıyla devam ettirdiklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunlardan biri de Adana için sembol olan bir eser olacağına inandığım Seyhan Barajı'nın hemen yanı başındaki köprüdür. Fiziki gerçekleşmesi yüzde 47 seviyesinde olan bu köprünün kalan kısımlarını 530 milyon lira maliyetle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımız tamamlayacaktır. Ayrıca köprü giriş ve çıkışlarındaki kavşaklar da yine Bakanlığımızca inşa edilecektir. İnşasına 'Devlet Bahçeli Köprüsü' adıyla başlanan bu eserin adını Sayın Bahçeli'nin talebiyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak belirledik ve bu şekilde de inşallah bitireceğiz.

Görüldüğü gibi durmak yok, yola devam. Bu anlayışla çalışmaları sürdürüyoruz. Hep söylediğimiz gibi bizim siyasetimiz hizmet siyasetidir, bizim işimiz eser siyasetidir, bizim işimiz şu gök kubbede hoş bir sada bırakma siyasetidir."


 

  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER