Sarıeroğlu; ' [Sahra Hastahanesi] Kamuoyunun yanıltılmaya devam edilmesini kınıyorum'

Sarıeroğlu; ' [Sahra Hastahanesi] Kamuoyunun yanıltılmaya devam edilmesini kınıyorum'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu sağlık gibi hassas bir konuda Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçek dışı bilgilerle kamuoyunun yanıltılmasını kınadı.

İŞTE O DEĞERLENDİRMELER;

'Ülkemizde salgına karşı ciddi bir mücadele verilirken maalesef ki bu süreçte sağlık gibi hassas bir konuda Büyükşehir Belediyesi tarafından hala pervasızca gerçek dışı bilgilerle kamuoyunun yanıltılmaya devam edilmesini kınıyorum.

Bu Adana’ya saygısızlıktır, haksızlıktır, ayıptır.


Canım Memleketimin, şehrimin Büyükşehir Belediyesi tarafından kendi sığ siyaset ve popülizm anlayışlarına, yalanlarına dolgu malzemesi yapılarak hiç hak etmediği şekilde gündem yapılmasını kabul edilemez buluyorum.

Tüm Adana olmayan Sahra Hastanesini ve oynanan tiyatroyu biliyor.
Artık buna bir son verin. Şehrimin itibarını daha fazla zedelemeyin. Şehrimin, hemşehrilerimin boş lafa, showa, algılarla süreç yönetimine, popülizme değil Büyükşehir Belediyesince 31 Marttan beri henüz görmemiş olsak da 15 ilçemize ayrımsız yapılacak hizmete ve işe ihtiyacı var.

Adanamızda koronavirüsle mücadele; 25.335 sağlık görevlimizle;34 hastanemizde; 1.412 yoğun bakım toplam 7.197 yatak kapasitesi ve %10 doluluk oranıyla sürerken, Fuar Merkezini seperatörlerle ayırarak olmayan Sahra Hastanesi yaptık diye ortaya çıktınız. Bir de 1000 yataklı dediniz.


Adana’da hiç olmayan, yapılmayan, kurulmayan 1000 yataklı Sahra Hastanesi varmış gibi lanse edilip, olmadığı ortaya çıkınca; Büyükşehir Belediyesince tüm hafta yapılan çalışmayla olmayan ve hala olmayan hastaneyi Var ’MIŞ’ gibi göstermeye yönelik bu kez de sahne dekoru hazırlandı.


1000 yatak diyip acelece 147 yatak yerleştirip, Covid19 gibi hayati bir hastalık için 147 yatağa 2 tansiyon aleti, 4 stetoskop, 2 aspiratör koyup Bakanlık standartlarını, Sahra hastanesi kriterlerini taşımayan alan tiyatronuz için hazırladığınız sahne dekorundan başka bir şey değil.


Durum böyle açık-netken yarın; hiçbir sağlık kriterini fiilen, hukuken taşımayan o sözde alanınızla ilgili (olmayan) ‘Sahra Hastanemize izin vermediler’ diyerek bu ülkenin gündemini meşgul ederek haksız şekilde yeni ve suni gerilim yaratma girişimlerinize eminim ki şahit olacağız.

Adana’nın da Türkiye’nin de bunu hak etmediğine inanıyorum. Böylesine hassas günlerden geçerken gözünün içine baka baka söylenen gerçek dışı sözlere, yanlış bilgilere, popülizme milletimiz asla prim vermeyecektir.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER