Selahattin Sekin yazdı; Sahra Hastahanesine muhtaç olur muyuz?

Selahattin Sekin yazdı; Sahra Hastahanesine muhtaç olur muyuz?

CHP'li Başkan Karalar’ın “Salgına karşı bin yataklı sahra hastanesi kurduk” diye ilan ettiği alanda düzenlenen Güzellik Fuarı ile yeniden güdeme gelen 'Sahra Hastahanesi' tartışması sürüyor. Gazeteci Selahattin Sekin 'Sahra Hastahanesine muhtaç olur muyuz?' başlıklı bir yazı kaleme aldı.

''Sahra Hastahanesine karşı çıktınız. Şimdi görün gününüzü' diyorlar'' diyen Sekin yazısında, 'Daha önce defalarca yazdım bir kez daha yazayım; Kimse Sahra Hastahanesine karşı çıkmadı. “15 Günde Hastahane yaptık” diye söylenen yalanı karşı çıktık.' ifadelerini kullandı. 

Sekin, 'Başkan Zeydan Karalar'ın yoldaşları vaka sayıları yükselince şimdi bize yüklenip diyorlar ki; “Karşı çıktığınız sahra hastahanesine muhtaç olacaksınız!”

Bir kez daha yazalım;

Kimse Sahra Hastahanesine karşı çıkmadı. “15 günde Hastahane yaptık. Hükümet 45 günde hastahane yapamadı” diye yalan söylenmesine karşı çıktık. Yalanı deşifre ettik.' dedi.

İŞTE SELAHATTİN SEKİN'İN O YAZISI


'Sahra Hastahanesine karşı çıktınız. Şimdi görün gününüzü' diyorlar.


Daha önce defalarca yazdım bir kez daha yazayım; Kimse Sahra Hastahanesine karşı çıkmadı. “15 Günde Hastahane yaptık” diye söylenen yalanı karşı çıktık.

CHP Genel başkanı Kılıçdaroğlu, katıldığı bir televizyon programında Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın, bin yataklı sahra hastanesi yaptığını öne sürmüş,
 “Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar 1000 yataklı bir sahra hastane yaptı. Hem de 45 günde de değil. Bir belediye başkanının yaptığını hükümet yapamıyor” demişti.

O sözün söylendiği tarihte ortada hastahane yoktu. Kılıçdaroğlu'nun TV programının hemen ardından aşağıdaki sosyal medya paylaşımını yapmıştım.


Kılıçdaroğlu konuşurken o alanda fuarlarda stant yapmak için kullanılan paravanlarla oluşturulmuş bölmeler vardı. Bölmelerin oluşturulduğu yer de Adana Tüyap Fuar alanıydı.

Yalan ortaya çıkınca apar topar zemine fuar halısı serildi bölmelerin içine de hasta yatakları konuldu.


Sonra vaka sayıları düştü ve söz konusu yer gündemden düştü.

Vaka sayıları Ekim ayı itibariyle artmaya başlayınca gözler yeniden Adana Tüyap Fuar alanına çevrildi. Ve görüldü ki paravanlar sökülmüş, halılar kaldırılmış, hasta yatakları depremde İzmir’e gönderilmiş. Boşaltılan alanda da Güzellik Fuarı hazırlıkları başlamış.

19-22 Kasım tarihleri arasında 'Sahra Hastahanesi' denilen alanda Estetik Kozmetik Güzellik Fuarı gerçekleşti

Yapılan güzellik fuarı ile birlikte konu yeniden ülke gündemine geldi. Gazeteler 'Hayaller sahra hastanesi, gerçekler güzellik fuarı!' diye manşet attılar. 

Başkan Zeydan Karalar'ın yoldaşları vaka sayıları yükselince şimdi bize yüklenip diyorlar ki; “Karşı çıktığınız sahra hastahanesine muhtaç olacaksınız!”

Bir kez daha yazalım;
Kimse Sahra Hastahanesine karşı çıkmadı. “15 günde Hastahane yaptık. Hükümet 45 günde hastahane yapamadı” diye yalan söylenmesine karşı çıktık. Yalanı deşifre ettik.


Ve unutulmasın!
Şimdi sözde Sahra Hastahanesinin yerinde yeller eserken '
45 günde hastahane yapamadılar' denilen yerde tam 45 günde hastahane yapıldı, hizmet veriyor. İsimsiz kahramanlar aylardır orada canla başla hayat kurtarmaya vesile oluyorlar.

Son söz;
Biz görevimizi yapmaya, yalancının mumunu yatsıya kalmadan söndürmeye devam edeceğiz!
 

Etiketler:
Sahra Hastahanesi

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER