27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali ödül töreni skandalı

27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali ödül töreni skandalı

27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali ödül töreni, Koronavirüs salgını gerekçe gösterilerek İstanbul'da yapılması Adanalılar tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Adanalılar, Başkan Zeydan Karalar'a 'Altın Koza Adana'nın festivali mi yoksa İstanbul'un mu? ' diye tepki gösterdi.

27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali ödül töreni kapalı bir törenle İstanbul'da yapıldı. Bu yıl Salgın gerekçe gösterilerek İstanbul’da düzenlenen ödül töreni, Süleyman Seba Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın ev sahipliğini yaptığı tören, festival yöneticileri, jüri üyeleri ve film ekiplerinin katılımıyla gerçekleşti. Salgın gerekçe gösterilerek İstanbul'da yapılan törende Sanatçı Ferhat Göçer'de konser verdi. 

Her fırsatta belediyenin büyük bir borç yükü altında olduğunu söyleyen Başkan Zeydan Karalar'ın Adana'nın en büyük değerlerinden biri olan Altın Koza Ödül Töreni'ni Adana yerine İstanbul'da yapması tepkilere neden oldu. Adanalılar, 'Madem tören yapılacaktı neden Adana'da yapılmadı? Altın Koza Adana'nın festivali mi yoksa İstanbul'un mu? Salgın gerekçe gösteriliyor ama tören İstanbul'da kültür merkezinde büyük bir kalabalıkla yapılıyor. Hani salgın vardı? Neden telekonferans ile yapılmadı?.' şeklinde tepki gösterdiler. 

Karalar ve ekibi 72. Emmy Ödülleri törenini örnek almalıydı

Koronavirüs salgını gerekçe gösterilerek İstanbul'da yapılan ve ödül alanların tamamının salonda toplandığı Altın Koza Ödül töreninin aksine 72. Emmy Ödül Töreni video konferans ile yapıldı. 

Y
eni Koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle izleyicilerin ve ödül adaylarının olmadığı Los Angeles'taki Staples Tiyatrosu'nda düzenlenen 72. Emmy Ödül Töreni video konferans şeklinde gerçekleşti. 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali ödül töreninde ise ödül alanlar salona çağrıldı ve salonda konser verildi. 

Odül alanların ve ödülü takdim edenlerin maske takmadığı gözlenen törende kimi sanatçılar maskelerini ya ellerinde ya da boyunlarında taşıdı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ında kalabalık sahnede maske takmadığı görüldü. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER