Selahattin Sekin kimdir?

Selahattin Sekin kimdir?

Selahattin Sekin kimdir? Adanalı Gazeteci - Yazar.

11 Şubat 1973 Yılında Adana’da doğdu.  Adana Sakıp Sabancı İlköğretim okulunda okudu.  Ortaokulu Adana İmam Hatip Lisesinde bitirdi. Liseyi İsmet İnönü Endüstri Meslek Lisesi’nde okudu. 

Gazetelerin çeşitli birimlerinde çalıştı. Yerel gazetelerde haber ve günlük köşe yazıları yayınlandı. 

2000 Yılında Yeni Şafak Gazetesi Adana Bölge Temsilciliği görevine getirildi. Yeni Şafak Gazetesi Bölge sayfasında köşe yazıları yayınlandı. 

2005 yılında Çukurova Televizyonu Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirildi. Dört yıl Çukurova Televizyonu’nu yönetti. 

Çukurova Televizyonu’nda ‘Gazeteci’ adlı haber-tartışma programının yapım ve moderatörlüğünü üstlendi.  ‘Herkesin Bir Hikayesi Var’ adlı program ile bir çok tanınmış ismin hayatını ekrana taşıdı. 

1 Aralık 2008 yılında Çukurova Televizyonu Genel Yayın Yönetmenliği görevinden istifa  etti.

1 Ocak 2009 yılında Akdeniz Televizyonu Genel Yayın Yöntmenliği görevine getirildi. Gazeteci’ adlı haber-tartışma programını Akdeniz Televizyonu’nda da sürdürdü. Ana Haber Bülteni’nin sundu. Temmuz  2009’da bu görevinden ayrıldı. 

25 Temmuz 2009’da Adana’da internet haberciliğinin öncülerinden olan www.adanakulis.com’u kurdu. 

2010 yılı sonunda Koza Televizyonu’nun kuruluş çalışmalarında görev aldı. Ardından Koza Televizyonu Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirildi. ‘Gazeteci’ adlı haber-tartışma programının yapım ve moderatörlüğü ile birlikte  Koza TV Ana Haber Bületini’nin sundu.. 

2012 yılında Adana Kanal A Televizyonu, Radyo A ve Radyo Çukurova ‘nın gruba katılımıyla birlikte Medya Grup Başkanı oldu. Kanal A Televizyonu, Radyo A ve Radyo Çukurova’yı yeniden yapılandırdı. 

Haziran 2014’te bu görevlerinden  ayrıldı.

Mayıs 2015’te Adana’nın ilk yerel televizyonu olan METRO TV’yi  yeniden Adana’ya kazandırdı. Halen METRO TÜRK TV olarak yoluna devam eden TV’nin Yayın Yönetmenliğinin yanında grubun dijital yayın organları olan  www.adanakulis.com ile www.metroturkhaber.com ‘u yönetmektedir. 


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER