Selahattin Sekin kimdir?

Selahattin Sekin kimdir?

Selahattin Sekin kimdir? Adanalı Gazeteci - Yazar.

Selahattin Sekin 11 Şubat 1973 Yılında Adana’da doğdu.  İlk öğrenimini Adana Sakıp Sabancı İlköğretim okulunda tamamladı. Ortaokulu Adana İmam Hatip, Liseyi İsmet İnönü Endüstri Meslek Lisesi’nde okudu. Adana Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarında halk müziği eğitimi aldı.

Erken yaşta iş hayatına atıldı. Gazetelerin çeşitli birimlerinde çalıştı. Yerel gazetelerde haber ve günlük köşe yazıları yayınlandı. 

2000 yılında Yeni Şafak Gazetesi Adana Bölge Temsilciliği görevine getirildi. Gazetenin Çukurova ekinin yanında Yeni Şafak Gazetesi Bölge sayfasında haftalık köşe yazıları yayınlandı. 

2005 yılında gazetedeki görevinden ayrılarak Çukurova Televizyonu'na transfer oldu. Çukurova TV Genel Yayın Yönetmenliği görevini dört yıl sürdürdü. Haftalık ‘Gazeteci’ adlı haber-tartışma programının yapım ve moderatörlüğünün yanında ‘Herkesin Bir Hikayesi Var’ ve 'Bizim Eller' adlı programlara imza attı. Bizim Eller Programı ile Anadolu'nun bir çok ilinin gelenek-görenek ve kültürünü ekranlara taşıdı. Herkesin Bir Hikayesi Var programı ile de bir çok tanınmış ismin hayatını izleyici ile buluşturdu. 

1 Aralık 2008 yılında Çukurova Televizyonu Genel Yayın Yönetmenliği görevinden istifa  etti.

Ocak 2009'da Akdeniz Televizyonu Genel Yayın Yöntmenliği görevine getirildi. Gazeteci’ adlı haber-tartışma programını Akdeniz Televizyonu’nda da sürdürdü. Ana Haber Bülteni’nin sundu. Temmuz  2009’da Akdeniz TV'deki görevinden ayrıldı. 

25 Temmuz 2009’da Adana’da internet haberciliğinin öncülerinden olan www.adanakulis.com’u kurdu. 

2010 yılı sonunda Koza Televizyonu’nun kuruluş çalışmalarında görev aldı. Ardından Koza Televizyonu Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirildi. ‘Gazeteci’ adlı haber-tartışma programının yapım ve moderatörlüğü ile birlikte Koza TV Ana Haber Bületini’nin sunuculuğunu üstlendi. 

2012 yılında Adana Kanal A Televizyonu, Radyo A ve Radyo Çukurova ‘nın gruba katılımıyla birlikte Koza TV'nin de içinde olduğu grubun Medya Grup Başkanı oldu. Kanal A Televizyonu, Radyo A ve Radyo Çukurova’yı yeniden yapılandırdı. 

Haziran 2014’te bu görevlerinden  ayrıldı.

Mayıs 2015’te Adana’nın ilk yerel televizyonu olan METRO TV’yi  yeniden Adana’ya kazandırdı. Halen METRO TÜRK TV olarak yoluna devam eden TV’nin Yayın Yönetmenliğinin yanında grubun dijital yayın organları olan  www.adanakulis.com ile www.metroturkhaber.com ‘u yönetmektedir. 


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER