Hüseyin Sözlü:"Bu yürüyüşün arkasında siyasi bir angajman ve gizli bir ajanda mevcuttur!."

Hüseyin Sözlü:"Bu yürüyüşün arkasında siyasi bir angajman ve gizli bir ajanda mevcuttur!."

MHP Siyasi ve Yerel İşlerden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, bazı baro başkanlarının başlattığı yürüyüşe ilişkin, "Bu yürüyüşün arkasında siyasi bir angajman ve gizli bir ajanda mevcuttur!." dedi.


Parlamentoya giderek parti grupları ile konuşmak, fikir alışverişi yapmak yerine sokağa çıkmayı, yürümeyi tercih ediyorlar diyen Sözlü, "Üstelik yürüyüş HDP ile eşzamanlı!." ifadelerini kullandı.

İşte Sözlü'nün o açıklaması;

'Sürekli olarak demokrasiden, hukuk devletinden, çoğulculuktan bahseden, hatta bu kavramları tekellerinde zannedenler, parlamentoya giderek parti grupları ile konuşmak, fikir alışverişi yapmak yerine sokağa çıkmayı, yürümeyi tercih ediyorlar. Üstelik yürüyüş HDP ile eşzamanlı!

Bu yürüyüş bir hak arama yürüyüşü değildir. Hak aramak isteyenler için fikir ve önerilerini paylaşacakları komuoyu platformları olduğu gibi aynı zamanda milletin temsil mercii olan yüce meclisimiz vardır. Bu yürüyüşün arkasında siyasi bir angajman ve gizli bir ajanda mevcuttur!

Baroların geldiği noktayı anlamak için üyelerine dağıttıkları takvim yapraklarından, yaptıkları organizasyonlara kadar birçok adımlarına bakmak yeterlidir. Hukukun üstünlüğünü savunup, hukuksuzluklara önderlik etmek eğer ihanet değilse büyük bir aymazlıktır ki, bu kabul edilemez!'

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER