Sözlü'den İkircikli Davranan Muhaliflere Tepki

Sözlü'den İkircikli Davranan Muhaliflere Tepki

'Gül ve Düşün' adlı skandal kitap hakkında  sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulunan MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, söz konusu kitaba verilen tepkileri haklı bulduğunu söyledi. Sözlü entelektüel, aydınların Netflix, Youtube gibi  dijital platformlarda kontrolsüz erişilebilen içeriklere tepki vermemelerini de eleştirdi. 

Gül ve Düşün kitabındaki tecavüzün anlatıldığı yazılar kamuoyunun  büyük tepkisini çekti. Skandal kitap ve yazarı ile ilgili MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu.

 'Müstehcen, olumsuz ve asla kabul edilemeyecek bir içeriğe sahip olan söz konusu kitaba verilen tepki sonuna kadar haklıdır.' diyen Sözlü, 'Sözde 'entelektüel, aydın' şahısların Netflix, Youtube yada diğer dijital platformlarda kontrolsüz erişilebilen içeriklere tepki vermemesi hatta tedbir düşünülünce; "özgürlükler kısıtlanıyor" demeleri ikircikli zihniyetlerinin tezahürüdür.' dedi.

İşte Sözlü'nün o açıklamaları;

"Gül ve Düşün" isimli kitaba tepki veren sözde 'entelektüel, aydın' şahısların Netflix, Youtube yada diğer dijital platformlarda kontrolsüz erişilebilen içeriklere tepki vermemesi hatta tedbir düşünülünce; "özgürlükler kısıtlanıyor" demeleri ikircikli zihniyetlerinin tezahürüdür.

Kitaba verdikleri tepki çocuklara olan hassasiyetlerinden değil, siyasi iradeyi suçlayacak bir başlık arıyor olmalarından dolayıdır. Zira; bu hassasiyete gerçekten sahip olsalar, yaş sınırı olmayan, heran erişilebilir platformlardaki içeriklere daha büyük tepki vermeleri gerekir.

Müstehcen, olumsuz ve asla kabul edilemeyecek bir içeriğe sahip olan sözkonusu kitaba verilen tepki sonuna kadar haklıdır. Bu tür olayların tekerrür etmemesi için tedbir alınmalıdır. Diğer taraftan kitaba haklı tepki gösterenlerin diğer konularda da hassas olmaları gerekmektedir.' 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER