ANASAYFA Künye iletişim
Güncel Politika Ekonomi Medya Dünya Spor Yaşam Magazin Sağlık Asayiş TEKNOLOJİ SANAT
Havuz ve deniz yetmedi, şelaleye koştular
Kaynak :    Haber Tarihi : 7.8.2017Adana’da aşırı sıcaklardan bunalan vatandaşlar, Aladağ ilçesinde yer alan 1.5 kilometrelik kanyon içerisinde bulunan Küp Şelaleleri’nin soğuk ve tazyikli suyuna aldırış etmeden şelale altında serinlemek için birbiriyle yarıştı. Bazı gençlerin de kanyondaki akan suda ağaç tomruğuyla rafting yapması renkli görüntüler oluşturdu.

Aladağ ilçesinde 1.5 kilometrelik bir kanyon içerisinde yer alan 10 şelaleden oluşan Küp Şelaleleri geçtiğimiz yıl 10 bin kişi ziyaret etti.


Hava sıcaklıklarının 41 dereceyi aştığı kentte deniz veya havuzu tercih etmeyen vatandaşların alternatif durağı bu sezon da Küp Şelaleleri oldu.


Mangalını alan vatandaşlar eşsiz doğa güzellikleri ve serin havasıyla dikkat çeken Küp Şelaleleri’ni adeta doldurdu. Şelalelerin tazyikli ve soğuk suyuna aldırış etmeyen vatandaşlar, şelale altında serinlemek için adeta birbiriyle yarıştı. Bazı gençlerin akarsuda ağaç tomruğuyla rafting yapması renkli görüntüler oluşturdu.


Mustafa Kangal isimli vatandaş, Adana’nın kavurucu sıcaklarından kurtulmak için Küp Şelaleleri’nin mükemmel bir alternatif olduğunu ifade ederek, “Doğasıyla, manzarasıyla, burası mükemmel bir yer. Günübirlik tatil ve mangalla Adana’nın sıcağından uzaklaşıyoruz burada. Su buz gibi” diye konuştu.


Engin Aktuğ ise Küp Şelaleleri’nin pek bilinen bir yer olmadığını belirterek, “Yol yapılırsa daha çok kişi tarafından ziyaret edilecektir burası. Tatilciler geldiklerinde çöplerini yanında götürsünler, burayı temiz bıraksınlar. Böyle doğa güzelliklerini korumalıyız” şeklinde konuştu.


Benzer Haberler
Benzer haber bulunamadı...
Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  

Reklam Alanı  

En Çok Okunan Haberler  

En Çok Yorumlanan Haberler  

Reklam Alanı  

Ziyaretçi Sayacı  
Online :  1833 kişi
Bugün :  1117 kişi
Bu Ay :  198856 kişi
Toplam :  16635259 kişi
2014 Adana Kulis. Tüm Hakları Saklıdır.