ANASAYFA Künye iletişim
Güncel Politika Ekonomi Medya Dünya Spor Yaşam Magazin Sağlık Asayiş TEKNOLOJİ SANAT
Doğada zaman geçirmek isteyeler, Çadırını al da gel!
Kaynak :    Haber Tarihi : 20.9.2017


Adana tarihinde ilk kez bir dağcılık şenliği düzenlendiğini söyleyen Komite Sözcüsü Mehmet Yakut, Adana’da dağcılık sporunu geliştirmek ve gençlere bu sporu sevdirmenin yanı sıra, Adana’nın tanıtımına da katkı sağlamak istediklerini söyledi.

Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Pozantı Belediyesi’nin desteği ile şenliğe ulaşımın ücretsiz sağlanacağı ve akşam yemeklerinin tüm sporculara ikram edileceğini ve 23 Eylül Cumartesi günün saat 09.00’da Duygu Cafe önünden hareket edileceğini belirten Yakut, Pozantı’da kısa bir basın açıklamasından sona Alacadağ’a doğru hareket edeceklerini, Dağdibi Köyünden Muzmula Yaylasına varacaklarını kaydetti.

Adana da faaliyet gösteren Türkiye Dağcılık federasyonuna üye Prodoss (Profesyonel Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü), Everest (Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü), Çügez (Çukurova Doğa Gezginleri Spor Kulübü) Çüdak (Çukurova Üniversitesi Dağcılık Kulübü) 23/24 Eylül’de Pozantı’da gerçekleştirecek olan 1. Alaca Dağı Dağcılık Şenliği’ne tüm doğaseverleri davet ettiler.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) de bir basın toplantısı düzenleyen Dağcılık Platformu adına konuşan Mehmet Yakut, “Şenlik kapsamında Aladağların 3588 metre yüksekliği ile en yüksek 5. Zirvesi olan Alaca Dağ’ına zirve tırmanışı gerçekleştirilecektir Profesyonel dağcıların katılımı ile gerekleşecek zirve tırmanışı faaliyetinin yanı sıra, dileyen şenlik kapsamına çadırları ile doğa ile baş başa bir kamp gerçekleştireceklerdir” dedi.

Adana tarihinde ilk kez bir dağcılık şenliği düzenlendiğini söyleyen Komite Sözcüsü Mehmet Yakut, Adana’da dağcılık sporunu geliştirmek ve gençlere bu sporu sevdirmenin yanı sıra, Adana’nın tanıtımına da katkı sağlamak istediklerini söyledi.

Yakut, “Dağcılık kulüpleri olarak ilimizde ilk kez bir dağcılık şenliği düzenlenecektir. Şenliğimiz Adana valiliği, Büyükşehir belediyesi ve Pozantı belediyesi desteği ile yapılacaktır. Ülkemizin değişik ilerindeki dağcılık kulüpleri ve dağcılık sporcuları katılım sağlayacaktır. Ayrıca dağcılık sporuna ilgi duyan veya doğada kamp yapmak isteyen herkese açık olup ücretsiz ulaşım ve iaşe sağlanacaktır. İlimizin tanıtımına, dağcılık sporunun gelişimine ve doğa turizmine katkı sağlayacak olup desteklerinizi bekliyoruz” dedi.

Tüm Adanalı dağcıları bu şenliğe beklediklerini ifade eden Yakut, dağcıların yanı sıra birçok doğaseverleri, ayrca diğer il ve ilçelerde faaliyet gösteren dağcılık kulüplerini de beklediklerini söyledi.

Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Pozantı Belediyesi’nin desteği ile şenliğe ulaşımın ücretsiz sağlanacağı ve akşam yemeklerinin tüm sporculara ikram edileceğini ve 23 Eylül Cumartesi günün saat 09.00’da Duygu Cafe önünden hareket edileceğini belirten Yakut, Pozantı’da kısa bir basın açıklamasından sona Alacadağ’a doğru hareket edeceklerini, Dağdibi Köyünden Muzmula Yaylasına varacaklarını kaydetti.


ŞENLİK PROGRAMI

Adana ALACA Dağı Dağcılık Şenliği

Tarih: 23-24 Eylül 2017

Son Başvuru Tarihi: 21 Eylül 2017 Cuma / 18.00

Kamp Yeri: Nuriyenin Yurdu - 2250 Metre (Alaca Dağı Güneyi)
Rota: Güney Rotası 

BİLGİ: 0553 890 7050 / 0532 559 6188 / 0507 221 8637 / www.prodoss.net
Not:

*Türkiye’deki tüm dağcılık kulüpleri ve bireysel dağcılar katılabilecekler,
* Kamp ve doğa deneyimi için ailecek yada çoçuklarınız ile katılabilirsiniz.(Kamp Malzemelerinizi Getiriniz)
* Ulaşım, Yemek,kumanya,çay,su şenlik komitesi tarafından karşılanacaktır..
* Kayıt yaptırmak zorunlu olup iletişim telefonlarına kaydınızı yapmanız rica olunur


Adana T.D.F Üyesi Dağcılık Kulüpleri Prodoss-Çügez-Everest-Lorut-Çüdak Tarafından Koordinasyon Sağlanacaktır.


CUMARTESİ:

09.30 Pozantı Levent Parkında Toplanma (Kayıt Masası) 
09.00 Adana'dan Çıkış (Duygu Kafe Önü)
11.00 Pozantı Atatürk Anıtında Tören
11.30 Levent Parkında Araçlara Yerleşme 
12.00 Kamp Yerine Hareket 
14.00 Kamp Yerine Varış-Kampın Kurulması
15.00 Aktimizasyon
18.00 Akşam Yemeği, (Komite Trafından Karşılanacak)
19.00 Teknik Toplantı ve Tırmanış 
20.00 Serbest Zaman
22.00 Mutlak Sessizlik 


PAZAR: 

02.00 Kalkış
02.30 Zirveye Tırmanış 
10.00 Zirveye Varış
11.00 Kamp Yerine Hareket
16.00 Kampa Varış - Kampın toplanması
17.00 Pozantı'ya Hareket
19.00 Pozantı'ya Varış BİR BAŞKA ŞENLİKTE GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE dostlarımız ile ayrılma vakti....


ŞENLİK KOMİTESİ:
Mehmet Yakut Prodoss Adana (Prodoss)
Fatih Kurt (Everest)
Rıza Dinçer (Çügez)
Çağlar Bıldırcın (Çüdak)


KOORDİNASYON KURULU
Öncüler: Mehmet Yakut-Rıza Dinçer-Çağlar Bıldırcın 
Artçılar: Fatih Kurt-Murat Arıkan-Sefa Sarı-Faruk Dinç-Özkan Demircioğlu
Kamp Sorulusu: Olcay Başel


ETKİNLİK BİLGİLERİ:
-Katılacak Dağcı dostlarımızın LİSANSLI olması gerekmektedir.
-Şenlik dağcılık yürüyüş düzeninde ve displininde yapılacaktır. -
-Yürüyüş düzeni dışına çıkılmasına müsade edilmeyecektir.
-Zirve çıkışı programda belirtildiği gibi saat 02.30'da başlayacaktır. Yapılacak hazırlıkların yanı sıra etkinlik katılımcı listesinin oluşturularak güvenlik vs. gerekçelerle ilgililerle paylaşılması gerektiğinden katılımcıların isimlerini belirtilen günün akşamına kadar telefonla bildirmesi gerekmektedir.
-Yemek komite tarafından seyyar mutfak kurularak karşılanacaktır. Katılımcılar için su bulunacaktır. Zirve kumanyası hazırlanacaktır. Katılımcılar sadece atıştırmalık kuru üzüm, badem fındık, kuru kayısı, salatalık, muz gibi meyveleri yanlarında bulundurmaları yeterli olacaktır.
-Etkinlik için kayıt yaptırmadan gelenler kamp alanı dışına çıkartılacaktır. 
-Ulaşım araçları komite tarafından sağlanacaktır.
-Faaliyette sigara ve içki içilmemesi doğa ve insan sağlığı açısından önemli etkendir. Etkinlik süresince alkol ve sigara içilmeyecektir.
-Sağlık problemi olan ve ilaç kullanmakta olanların (Tansiyon, sara, kalp vs.) durumunu faaliyet rehberlerine ve kamp sorumlusuna bildirmelidir. 
-Etkinlik sürecinde çöplerin, atıkların poşetlenip çantada muhafaza ile şehre getirilmesi ve endemik tür sayılacak bitkilerin doğal ortamda çoğalmalarını düşünerek sökülmemesi, çiçeklerinin koparılmaması etkinlik kuralımızdır.
-Kamp gecesinin soğuk olabileceği düşünülerek uygun kamp malzemeleri ile yardımcı malzemelerin alınması önem taşımaktadır.
-İl dışından kendi olanakları ile gelmek isteyen sporcular (ÖNCEDEN İSİM ve SAYI BİLDİRMEK KOŞULUYLA) doğrudan kamp alanına geçebilirler.
-İl dışından gelip Adana''dan katılacak olan sporcular için ulaşım olacaktır. 
-İl dışından bireysel ve kulüp olarak katılacakların, 22 Eylül 2017 Cuma günü saat 18.00’e kadar yetkililerle iletişime geçmeleri ve kesin katılım durumlarını bildirmeleri gerekmektedir.


(NOT: Önceden olduğu gibi Facebookta oluşturulan bu etkinlik bilgi amaçlıdır. Etkinliklere katılacakların buradan belirlenmesi çoklukla yanıltıcı olmaktadır. Bu nedenle faaliyete katılacak arkadaşlarımızın son anı beklemeden belirtilen zamanda yukarıdaki telefonları arayarak MUTLAKA KAYIT yaptırmaları gerekmektedir).


Benzer Haberler
Benzer haber bulunamadı...
Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  

Reklam Alanı  

En Çok Okunan Haberler  

En Çok Yorumlanan Haberler  

Reklam Alanı  

Ziyaretçi Sayacı  
Online :  1775 kişi
Bugün :  998 kişi
Bu Ay :  198737 kişi
Toplam :  16635140 kişi
2014 Adana Kulis. Tüm Hakları Saklıdır.