ANASAYFA Künye iletişim
Güncel Politika Ekonomi Medya Dünya Spor Yaşam Magazin Sağlık Asayiş TEKNOLOJİ SANAT
AB Bakanı Ömer Çelik: AKPM Denetim Komisyonu Haddini Aşmış
Kaynak :    Haber Tarihi : 24.4.2018


Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, AKPM Denetim Komisyonu'nun Türkiye'de gerçekleştirilecek seçimlerin "AB kriterlerine uygun olmayacağı" yönündeki açıklamalarını sert bir dille eleştirdi. Çelik; "Denetim Komisyonu haddini her bakımdan aşmış, tamamen siyasi bir karar almış' dedi

AB Bakanı Çelik, AKPM Denetim Komisyonu'nun Türkiye'de gerçekleştirilecek seçimlerin "AB kriterlerine uygun olmayacağı" yönündeki açıklamalarını sert bir dille eleştirerek, "Denetim Komisyonu haddini her bakımdan aşmış, tamamen siyasi bir karar almış. Türkiye'nin demokratik seçim yapma kapasitesine ve halkımızın iradesine kimse laf söyleyemez. Haddini aşmak budur. Türkiye'nin ne zaman seçim yapacağına nasıl karar vereceği bellidir" dedi.  

AB Bakanı Ömer Çelik, AKPM Denetim Komisyonu'nun Türkiye'de gerçekleştirilecek seçimlerin "AB kriterlerine uygun olmayacağı" yönündeki açıklamalarına sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi. Çelik; "AKPM Denetim Komisyonu, Türkiye'de mevcut koşullarda 'gerçek anlamda demokratik seçimler düzenlenemeyeceği' ve seçimlerin 'meşruluğunun sorgulanacağı' mesajı vermiş. ve seçimlerin ertelenmesi tavsiyesinde bulunmuş. 'Haddini aşmak' nedir diye sorulsa, rahatlıkla karşısına bu karar yazılabilir. Denetim Komisyonu haddini her bakımdan aşmış, tamamen siyasi bir karar almış. Türkiye'nin demokratik seçim yapma kapasitesine ve halkımızın iradesine kimse laf söyleyemez. Halkımızın sandıkta ortaya koyacağı irade, ne öncesinde siyasi saiklerle, ne de sonrasında peşin hükümle sorgulanabilir. Denetim Komisyonu işine baksın. Siyasi kara propagandaların esiri olmasın. Saygınlığını korusun. Halk iradesine ipotek koyma çabalarıyla saygınlık aynı yerde olmaz. 'Seçim yaparsanız, meşruluğunu sorgularız' o yüzden 'seçimleri erteleyin' demek, seçim sonuçlarını tayin etmeye çalışmaktır. Haddini aşmak budur. Türkiye'nin ne zaman seçim yapacağına nasıl karar vereceği bellidir. Halkımızın iradesi ve bu iradeyi temsil eden kurumlar dışında kimsenin buna karışma hakkı yoktur. 'Seçimi erteleyin' demek, haddini aşmaktır."dedi.


Benzer Haberler
Benzer haber bulunamadı...
Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  

Reklam Alanı  

En Çok Okunan Haberler  

En Çok Yorumlanan Haberler  

Reklam Alanı  

Ziyaretçi Sayacı  
Online :  8177 kişi
Bugün :  11227 kişi
Bu Ay :  315100 kişi
Toplam :  22310082 kişi
2014 Adana Kulis. Tüm Hakları Saklıdır.