ANASAYFA Künye iletişim
Güncel Politika Ekonomi Medya Dünya Spor Yaşam Magazin Sağlık Asayiş TEKNOLOJİ SANAT
Kanser hastaları müzikli eğlence ile moral depoladı
Kaynak :    Haber Tarihi : 29.12.2018


Adana Şehir Hastanesi Onkoloji Kliniğinde tedavi gören kanser hastalarına, moral ve motivasyon sağlamak için müzikli eğlence düzenlendi. Eğlenceden son derece memnun kalan hastalar, hemşirelerin yaptığı yemek ve tatlılardan yedi.


Adana Şehir Hastanesi Onkoloji Kliniğinde kemoterapi tedavisi gören hastalara, hastane personeli ve hasta yakınları tarafından eğlence düzenlendi. Türk sanat müziği eşliğinde, hemşirelerin elleriyle yaptığı yemek ve tatlıların ikram edildiği eğlence ile hastalar moral depoladı.

Adana Şehir Hastanesi Tıbbi Onkoloji Kliniğinde tedavi gören hastalar için kura çekerek hediyeler de dağıtan hastane personeli, hastalarla doyasıya eğlendi. Hasta yakınları ve hastalar da eğlenceden büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Ayrıca Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak da kemoterapi gören hastalara hediye edilmesi için Adana Demirspor atkısı ve beresi gönderdi.

Etkinliğin yıl içerisinde bazı zamanlarda hastalara moral sağlamak amacıyla yapıldığını belirten Adana Şehir Hastanesi Tıbbi Onkoloji Kliniği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Timuçin Çil, "Hastalarımızın ana tedavilerini zaten yapıyoruz. Hastaların psikolojik durumuna yönelik de tedavi yaklaşımlarıyla da onlara destek olmamız gerekiyor. Bu hastalıkta sadece tedavinin değil psikolojik olarak da kendilerini her zaman yanlarında olduğumuzu hissettirmek ve birlikte hareket etmek gerekiyor. Bugün hasta ve hasta yakınlarımızla güzel bir Türk sanat müziği eşliğinde destek olmaya çalıştık. Şu anda hastalarımız çok mutlu. Biz hastalarımızın yüzleri gülsün istiyoruz" ifadelerini kullandı.

8 aydır kemoterapi tedavisi gören hastalardan Meliha Uğur ise yapılan eğlenceden dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, "Çok güzel bir program yaptılar, çok güzel oldu. Şenlik ortamında geçti, mutlu olduk. Ne güzel herkes oynadı, güldü. Hep olursa daha güzel olur tabi. Ben de inşallah daha iyi olurum, onlarla eğlenebilirim" diye konuştu.
Benzer Haberler
Benzer haber bulunamadı...
Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  

Reklam Alanı  

En Çok Okunan Haberler  

En Çok Yorumlanan Haberler  

Reklam Alanı  

Ziyaretçi Sayacı  
Online :  548 kişi
Bugün :  7103 kişi
Bu Ay :  293370 kişi
Toplam :  23230253 kişi
2014 Adana Kulis. Tüm Hakları Saklıdır.