ANASAYFA Künye iletişim
Güncel Politika Ekonomi Medya Dünya Spor Yaşam Magazin Sağlık Asayiş TEKNOLOJİ SANAT
Adana Tufanbeyli'de kar çileye dönüştü
Kaynak :    Haber Tarihi : 2.1.2019


Adana’nın Tufanbeyli ilçesinde 1 metreye yaklaşan kar sonrası havanın gece eksi 20 dereceye kadar düşmesi hayatı olumsuz etkiliyor.

Adana'nın Tufanbeyli ilçesinde 1 metreye yaklaşan kar sonrası havanın gece eksi 20 dereceye kadar düşmesi hayatı olumsuz etkiliyor. Yılbaşı öncesi okulların 4 gün tatil edildiği ilçede araçlar çalışmazken, çatılarda sarkıtlar oluştu, içme suları buz tuttu.

Tufanbeyli'de geçtiğimiz 4 gün boyunca yağan ve okulların 4 gün art arda tatil edilmesine neden olan kar yağışı sonrası ilçe merkezinde yer yer kar kalınlığı 1 metreye ulaştı. Kar nedeniyle ilçe beyaz bir örtüye büründü.

Ancak kar sonrası soğuk havanın ilçeyi etkisi altına almasıyla geceleri hava sıcaklığı eksi 20 dereceye kadar düştü. Bu nedenle çatılarda sarkıtlar oluştu. Vatandaşlar çatı altlarından geçmemeye özen gösteriyor. Ayrıca aşırı soğuk nedeniyle vatandaşların içme suları buz tuttu.

Bu arada sabah işe gitmek için aracına binen vatandaşlar da aşırı soğuklar nedeniyle araçlarını çalıştıramadı. Araçlar park halinde ev önlerinde kaldı. Fatih Özakçaoğlu, havanın çok soğuk olduğunu, bu nedenle olumsuzluklar yaşandığını, araçların çalışmadığını belirterek, "Kimi vatandaşlar el frenini çekmiş o da donduğu için arabasını çalıştıramıyor. Kiminin soğuktan içme suyu donmuş. Her yer çok soğuk. Çatılarda sarkıtlar oluşmuş. Çatı altlarından gitmeye korkuyoruz" dedi.

Benzer Haberler
Benzer haber bulunamadı...
Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  

Reklam Alanı  

En Çok Okunan Haberler  

En Çok Yorumlanan Haberler  

Reklam Alanı  

Ziyaretçi Sayacı  
Online :  10212 kişi
Bugün :  14236 kişi
Bu Ay :  438006 kişi
Toplam :  21014518 kişi
2014 Adana Kulis. Tüm Hakları Saklıdır.