ANASAYFA Künye iletişim
Güncel Politika Ekonomi Medya Dünya Spor Yaşam Magazin Sağlık Asayiş TEKNOLOJİ SANAT
CHP İtiraz etti Yüreğir'de oylar yeniden sayıldı. Kazanan Fatih Kocaispir Oldu
Kaynak :    Haber Tarihi : 4.4.2019


CHP Adana  İl Başkanlığı'nın yaptığı itiraz sonucu Yüreğir ilçesinde geçersiz oylar yeniden sayıldı.


31 Mart günü yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Yüreğir'de resmi olmayan sonuçlara göre AK Parti'nin adayı Fatih Kocaispir 103 bin 646, CHP'nin adayı Kamuran Karaca 99 bin 988 oy aldı. Sonuçlara CHP Adana  İl Başkanlığı'nın yaptığı itiraz sonucu Yüreğir vilçesinde oylar yeniden sayıldı.

Geçersiz oyların sayımı AK Parti'nin adayı Fatih Mehmet Kocaispir'in lehine oldu. Kocaispir'in farkı yükselterek seçimi kazandığı bir kez daha anlaşıldı.

Fatih Mehmet Kocaispir Kimdir?

Mehmet Fatih Kocaispir, 1975 yılında Kadirli ilçesinde doğdu. Kadirli İmam-Hatip Lisesi'nden 1993, Ankara Universitesi Hukuk Fakültesi'nden 1998 yılında mezun oldu. Çukurova Universitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Yönetim ve Organizasyon dalında yüksek lisans yapan Kocaispir, avukatlık stajını tamamladıktan sonra 2000 yılından bu yana Adana Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. Aynı zamanda Adalet Bakanlığı nezdinde resmi arabulucudur.

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları kurucu MKYK üyeliği ve Adana Gençlik Kolları kurucu İl Başkanlığı görevlerini yapan Kocaispir, daha sonra AK Parti Ana Kademe İl Başkan Yardımcılığı yaptı.

2004 yerel seçimlerinde AK Parti'den Seyhan/Adana Büyükşehir Belediye Meclis Uyesi olarak seçildi ve aynı dönem Türkiye Belediyeler Birliği Meclis Uyeliği görevinde bulundu.

Kocaispir, Yumurtalık'ta geliştirilen, enerji sektöründeki en büyük özel sektör yatırımlarından biri olan Doğu Akdeniz Petrol Rafinerisi Projesinde il koordinatörü olarak görev üstlendi. Hukuk ve Değişim Derneği Adana İl Temsilciliği başta olmak üzere, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev alan Kocaispir, evli ve 3 çocuk babasıdır.
Benzer Haberler
Benzer haber bulunamadı...
Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  

Reklam Alanı  

En Çok Okunan Haberler  

En Çok Yorumlanan Haberler  

Reklam Alanı  

Ziyaretçi Sayacı  
Online :  10214 kişi
Bugün :  14238 kişi
Bu Ay :  438008 kişi
Toplam :  21014520 kişi
2014 Adana Kulis. Tüm Hakları Saklıdır.