ANASAYFA Künye iletişim
Güncel Politika Ekonomi Medya Dünya Spor Yaşam Magazin Sağlık Asayiş TEKNOLOJİ SANAT
Başkan Kocaispir; Adana için ne yapılacaksa varız
Kaynak :    Haber Tarihi : 26.4.2019


Gurme 2019 Çukurova Gıda ve Yöresel Lezzetler Fuarı  açıldı. Açtığı stantla fuarda yerini alan Yüreğir Belediyesi, ekipleri ile gelen ziyaretçilere ikramlarda bulundu.

Yüreğir Belediyesi Kültürevleri deneysel mutfaklarında görev yapan öğretmen ve öğrenciler bölgemizde bolca bulunan portakal ve karpuz ürünlerinden yapılan  yeni lezzetleri fuara katılan vatandaşların beğenisine sundular. Ziyaretçilere karpuz pekmezi, portakallı bici bici, portakallı pasta, şalgamlı kısır, portakallı lokumun yanı sıra yayık ayranı ve sıkma ikram edildi. Fuar 25-28 Nisan tarihleri arasında açık kalacak.

Fuar açılışına katılarak vatandaşlara ikramlarda bulunan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, "Bölgemizde yetişen ve Türkiye'nin ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayan karpuz ve narenciye ürünlerinden katma değeri yüksek ürünler elde ederek üreticilerimizin önünü açmak ve yatırımcılara alternatif ürünler sunmayı amaçlamaktayız. Yeni ürünler üreterek karpuzun ve narenciyenin para etmediği zamanlarda, elde kalan ürünler en iyi şekilde değerlendirilip, hem bölge ekonomisine, hem de Türkiye ekonomisine olumlu katkı sağlayacaktır. Biz bu yönüyle deneysel mutfağımızda çalışmalarımızı devam ettireceğiz.

Gıda sektörü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük önem arz eden ana sektörlerden birisidir. Dünyanın en verimli ilk 3 ovasından bir tanesi Çukurova'dır. Tarım ve tarıma dayalı sanayi ön plana çıkmaktadır.

 

Açılışı yapılan fuar Adana'mızın tanıtımına önemli katkı sağlayacaktır. Biz de Adana'mızın tanıtılmasına katkı sağlayacak olumlu bütün etkinliklere destek vermeye devam edeceğiz.'' dedi.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Seyhan Belediye Başkanı M Akif Akay, Adana Milletvekilleri M. Şükrü Erdinç, Orhan Sümer, Ayhan Barut, oda ve sivil toplum temsilcilerini Yüreğir Belediyesi standında ağırlayan Başkan Kocaispir misafirlere ikramlarda bulundu, vatandaşlara buluştu. Fuara katılan firmaları tek tek gezen Kocaispir esnaflara hayırlı işler diledi.

Benzer Haberler
Benzer haber bulunamadı...
Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  

Reklam Alanı  

En Çok Okunan Haberler  

En Çok Yorumlanan Haberler  

Reklam Alanı  

Ziyaretçi Sayacı  
Online :  3787 kişi
Bugün :  4982 kişi
Bu Ay :  232965 kişi
Toplam :  21773704 kişi
2014 Adana Kulis. Tüm Hakları Saklıdır.