ANASAYFA Künye iletişim
Güncel Politika Ekonomi Medya Dünya Spor Yaşam Magazin Sağlık Asayiş TEKNOLOJİ SANAT
Adana’da yayın yapan yerel gazetelerden ortak ses
Kaynak :    Haber Tarihi : 12.6.2019


Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Esendemir, “Yargı Reformu Paketi’ndeki yerel basını sıkıntıya uğratacak maddeler kaldırılmalıdır”

Adana’da yayın yapan yerel gazete sahipleri, “Yaşamak istiyoruz” şiarıyla, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde bir araya geldiler. ÇGC Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Esendemir, “İcra İlanlarının Yerel Gazetelerde Yayınlanma Zorunluluğu”nu ortadan kaldıran yasa tasarısının iptal edilmesini istedi. TGF Başkanvekili ve ÇGC Başkanı Esendemir, Ankara’da TBMM nezdinde Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) yönetiminde yapılacak girişimler öncesi, ÇGC Kültür ve Sosyal Tesisleri’nde Adana’da yayın yapan gazetelerin sahipleri ve temsilcileriyle bir araya geldi. 

ÇGC Başkan Yardımcısı Sait Güleç ve Mali Sekreter Mutlu Mete’nin katıldığı toplantıda, gazete sahipleri ve temsilcilerinin konuyla ilgili görüşlerinin alınmasının ardından bir açıklama yapan Başkan, Esendemir şunları söyledi:  “Yerel basın girdilerdeki artışın yanı sıra ekonomideki daralmaya paralel olarak çok zor şartlar altında var olma savaşı vermektedir. Böylesi bir süreçte gündeme alınan taslak bu şekilde yasalaştığı takdirde, yerel basın yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır. İktidar ve muhalefet partilerinin yetkililerine bir kez daha sesleniyoruz. Yargı Reformu adı altındaki paket içerisine sıkıştırılan icra ilanlarının yerel gazetelerde yayınlanma şartını ortadan kaldıran madde iptal edilmelidir. Yerel basının idam fermanı olan taslaktaki bu maddenin iptali için Ankara’da TBMM nezdinde konunun tüm taraflarıyla bir araya geleceğiz. Herkesten destek bekliyoruz.”
Benzer Haberler
Benzer haber bulunamadı...
Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  

Reklam Alanı  

En Çok Okunan Haberler  

En Çok Yorumlanan Haberler  

Reklam Alanı  

Ziyaretçi Sayacı  
Online :  624 kişi
Bugün :  7199 kişi
Bu Ay :  293466 kişi
Toplam :  23230349 kişi
2014 Adana Kulis. Tüm Hakları Saklıdır.