ANASAYFA Künye iletişim
Güncel Politika Ekonomi Medya Dünya Spor Yaşam Magazin Sağlık Asayiş TEKNOLOJİ SANAT
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar 'Bankamatikçi' diyerek işçi kıyımına mı hazırlanıyor
Kaynak :    Haber Tarihi : 13.6.2019Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın 'Bankamatikçi' açıklaması işçi kıyımı yapmak ve sivrisinek problemini unutturmak için mi?

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar'dan Bankamatikçi açıklaması. Başkan Zeydan Karalar, yaptığı açıklamada  “Cümle alem biliyor ki Büyükşehir ve ASKİ’de çok sayıda bankamatikçi var.' dedi. 

Adanalı sivrisinek konusunda çözüm üretemeyen Başkan Karalar'a ateş püskürürken Adana Büyükşehir Belediye Başkanı'nın  'Bankamatikçi' açıklamasıyla gündemi değiştirip dikkati başka noktalara çekmeye çalıştığı yorumları yapılıyor.

Bu arada İstanbul seçimleri sonrası Adana Büyükşehir'de büyük bir işçi kıyımı yaşanabileceği belirtilirken Karalar'ın 'Bankamatikçi' açıklamasının İstanbul seçimleri sonrası hazırlığının işareti olarak yorumlanıyor. 

İşte Karalar'ın o açıklaması;

“Cümle alem biliyor ki, bizim tespit ettiklerimiz çalışmadan para alanlardır. Bu durum Adana’da hizmeti aksatıyor. Mevcut durumda belediye bütçesinin yaklaşık yüzde 70’i çalışanlara gidiyor.

Bizim amacımız doğru tespitler yaparak bankamatikçileri belirlemek ve belediyenin üzerindeki kamburu düzeltmek. Doğru tespit yaparak hareket etmek ve bankamatikçileri ortaya çıkarmak için yaptıklarımızı kimse siyasi hareket olarak tanımlayamaz. Biz bu tespiti yaparken siyasi ayrım gözetmiyoruz, kimseyi siyasi görüşüne göre sınıflandırmıyoruz. Adana’nın kanını emenleri tespit edeceğiz. Bunun gereklerini yerine getirmek için yapılan iç yazışmaları ve birimlerden bilgi istenmesini, kişilik haklarının ve özel hayatın gizliliğini ihlal olarak nitelendirmek  kesinlikle haksızlıktır ve kötü niyetli yaklaşımlardır” 

Benzer Haberler
Benzer haber bulunamadı...
Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  

Reklam Alanı  

En Çok Okunan Haberler  

En Çok Yorumlanan Haberler  

Reklam Alanı  

Ziyaretçi Sayacı  
Online :  612 kişi
Bugün :  7182 kişi
Bu Ay :  293449 kişi
Toplam :  23230332 kişi
2014 Adana Kulis. Tüm Hakları Saklıdır.