ANASAYFA Künye iletişim
Güncel Politika Ekonomi Medya Dünya Spor Yaşam Magazin Sağlık Asayiş TEKNOLOJİ SANAT
Sarıçam Belediyesi’nde Sosyal Marketten ihtiyaç sahipleri ücretsiz faydalanıyor
Kaynak :    Haber Tarihi : 23.6.2019Uludağ, “Sosyal Belediyeciliğin gereğini yapıyoruz”

Sarıçam Belediyesi’nin önemli projeleri arasında yer alan “Sosyal Market” yapılan düzenlemelerin ardından yeni yerinde hizmet vermeye devam ediyor. Belediye Başkanı Başkan Bilal Uludağ,  hür türlü donanıma sahip bin metrekarelik kapalı alanda faaliyetini sürdüren Sarıçam Sosyal Marketin ihtiyaç sahibi 3 bine yakın aileye hizmet verdiğini ifade etti.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki Ana-Bacı Konukevi’nin zemin katında hizmet veren Sosyal Marketin önemini anlatan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ,” Göreve başladığımız andan bugüne kadar Sarıçam ilçesinde Sosyal yardımlaşmada öncü ve örnek bir ilçe belediyesi olduk. Belediye olarak bugüne kadar tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere belirli aralıklarla planlanan şekilde yardımlarda bulunduk ve bulunmaya devam diyoruz. “dedi.

Bilal Uludağ, bu hizmetin ilçe vatandaşları için bir lütuf değil, sosyal belediyeciliğin bir gereği olduğuna dikkat çekti.  Uludağ, hizmeti verirken de şeffaf, tarafsız, insan onuruna yakışır ve kaliteden taviz vermeden yapmaya devam edeceklerini dile getirdi.

Sarıçam’da yaşayan sosyal yardıma ihtiyaç duyan vatandaşların süreç içinde Sarıçam Sosyal Marketten faydalanmaya devam ettiklerini anlatan Bilal Uludağ, “Bu hizmetten faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi ilçe vatandaşlarımız, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüze giderek doğrudan müracaat edecekler.  Hak sahipleri belediyemizce yapılan tespitler ve inceleme sonucunda Sarıçam Sosyal Yardım Komisyonunca değerlendirilerek belirleniyor. Uygun bulunan aileler ise  Sosyal Marketten giyecek ihtiyaçlarını karşılayabiliyorlar.  Bugüne kadar ise marketimizden 10 bine yakın kişi faydalandı. ” diye konuştu.

Benzer Haberler
Benzer haber bulunamadı...
Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  

Reklam Alanı  

En Çok Okunan Haberler  

En Çok Yorumlanan Haberler  

Reklam Alanı  

Ziyaretçi Sayacı  
Online :  836 kişi
Bugün :  7428 kişi
Bu Ay :  293695 kişi
Toplam :  23230578 kişi
2014 Adana Kulis. Tüm Hakları Saklıdır.