ANASAYFA Künye iletişim
Güncel Politika Ekonomi Medya Dünya Spor Yaşam Magazin Sağlık Asayiş TEKNOLOJİ SANAT
Adana'da Eğitimde Nitelik ve Kalitenin Arttırılması" Konulu Araştırmanın Sonuçları Değerlendirildi
Kaynak :    Haber Tarihi : 26.6.2019İl Milli Eğitim Müdürlüğünce sürdürülen "Eğitimde Nitelik ve Kalitenin Arttırılması" konulu araştırmanın sunum toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleştirildi.

Değerlendirme toplantısına Vali Mahmut Demirtaş'ın yanı sıra iIçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, milli eğitim müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

VALİ DEMİRTAŞ; "ARAŞTIRMADA BELİRLENEN TESPİTLER, YOL GÖSTERİCİ OLACAK"

İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun'un, yapılan geniş çaplı araştırmanın sonuçları hakkında sunum eşliğinde detaylı bilgiler vermesinin ardından katılımcılara hitap eden Vali Mahmut Demirtaş, araştırma sonucunda belirlenen tespitlerin, eğitimdeki sorunların çözümü ve başarı seviyesinin arttırılmasında yol gösterici olacağını ifade etti.

VALİ DEMİRTAŞ; "EĞİTİMDEKİ SORUNLARI AŞMAMIZDA YEREL YÖNETİMLERE DE ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR"

Araştırmanın yapılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Vali Mahmut Demirtaş, büyük bir önem taşıyan eğitim ve öğretimdeki sorunların çözümünde, yerel yönetimler başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerine görev düştüğüne dikkat çekti. Vali Demirtaş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

"BAŞARILI OLMAK İSTİYORSAK, EL BİRLİĞİYLE HAREKET ETMELİYİZ"

"Adana'nın eğitim ve öğretimdeki başarı seviyesini daha yukarılara taşımada başarılı olmamız için belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız, okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve velilerimizle daima işbirliği içinde hareket etmeliyiz. Eğitim gibi hayati bir konuda yaşanan sorunları aşmak hedefinde bir politika belirlemeli ve bunu kararlılıkla uygulamalıyız."

"BELEDİYELERİMİZ, EĞİTİME DE KAYNAK AKTARMALI"

"Eğitime ve çocuklara harcanan para boşa gitmez. Dolayısıyla belediyelerimizin de eğitime ve çocuklarımıza kaynak ayırmaları, eğitim ve öğretim yatırımlarına destek vermeleri, okulları ziyaret edip dile getirilen hususların takipçisi olmaları çok yararlı olur. Toplumun tüm kesimleri olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirirsek, tüm problemleri çözebiliriz.

Bizler, belediye başkanlarımızla, kaymakamlarımızla, eğitim ve öğretimin tüm paydaşları ile diyalog halinde olmayı önemsiyoruz. Adana Valiliği olarak, kentimizin eğitim ve öğretimdeki tüm sorunları aşması, hak ettiği başarıyı yakalaması için elimizden gelen tüm çabayı göstermeye devam edeceğiz."

ARAŞTIRMA SONUCUNDA HAZIRLANAN TESPİTLER VE YAPILMASI GEREKEN ÇALIŞMALAR DEĞERLENDİRİLDİ

Vali Mahmut Demirtaş'ın konuşmasının ardından toplantı, "Adana'nın eğitimdeki genel durumuna ilişkin veriler, eğitimdeki iyi uygulama ve örneklerin tespit edilerek çoğaltılması, ziyaret edilen okullarda yapılan incelemelerin sonuçları, ilçe kaymakamlıkları, ilçe milli eğitim müdürlükleri, okul yöneticileri, öğretmen, öğrenci, veliler, okul güvenlik elemanları ve okul polisleri gibi eğitim paydaşları ile yapılan görüşmelerde çıkan sonuçlar" hakkında ayrıntılı değerlendirmelerin yapılmasıyla sürdü.

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER DİLE GETİRİLDİ

Valilik Makamı'nda gerçekleştirilen  "Eğitimde Nitelik ve Kalitenin Arttırılması" konulu araştırmanın sunum toplantısı, katılımcıların görüş ve önerilerini dile getirmeleriyle son buldu.

Benzer Haberler
Benzer haber bulunamadı...
Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  

Reklam Alanı  

En Çok Okunan Haberler  

En Çok Yorumlanan Haberler  

Reklam Alanı  

Ziyaretçi Sayacı  
Online :  547 kişi
Bugün :  7102 kişi
Bu Ay :  293369 kişi
Toplam :  23230252 kişi
2014 Adana Kulis. Tüm Hakları Saklıdır.