ANASAYFA Künye iletişim
Güncel Politika Ekonomi Medya Dünya Spor Yaşam Magazin Sağlık Asayiş TEKNOLOJİ SANAT
Sabah Yazarı DİLEK GÜNGÖR; 'FETÖ’ye iade edilen şirketleri izleyen var mı!'
Kaynak :    Haber Tarihi : 1.9.2019


FETÖ'cü TUSKON'un Başkan Yardımcısı ve Adana'daki Süvari Giyim'in patronu kaçak işadamı Ahmet Coşkun’un şirketi TMSF'den alınıp Coşkun’a geri verilmiş. 

Sabah gazetesi yazarı Dilek Güngör, “FETÖ’ye iade edilen şirketleri izleyen var mı!” başlıklı yazısında olup biteni bakın nasıl anlatmış;

'Adam FETÖ'nün derneği TUSKON'da iki numara, 17-25 hükümete darbe kumpası başarısız olunca ilk firar eden tayfadan, Adana'daki FETÖ/ PDY iddianamelerinin birçoğunda örgüte kaynak aktaran mütevelli heyetinde birinci sırada yer alıyor. Bakıyorsunuz, mahkeme önce TMSF'den şirketi alıyor sonra 'hooppp' eski sahibinin kucağına atıyor.
Kimden mi bahsediyorum?
2016'da kayyum atanan Süvari Giyim'den...

Hatırlıyorum, eski bir çalışanından 17-25 Aralık sonrasında patronunun, ailesiyle birlikte tası tarağı toplayıp Uganda'ya firar ettiğini duymuştum. O dönemden sonra buralara gelip gitti mi bilmiyorum. Ama şirketin sahibi Ahmet Coşkun'un FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen'e olan bağlılığı sır değildi.

Kapatılan FETÖ derneği TUSKON'un başkanı Rıza Nur Meral'in sağ kolu olduğunu, Adana'da topladığı himmetleri, hakkındaki MASAK, TMSF raporlarını, AGİD ve üniversite yöneticileriyle gerçekleştirdiği örgüt sohbetlerini daha pek çok suç dosyasını herkes biliyor.

Sadece o da değil... 

Karteks
 Tekstil, Başaran PVC, Doğanyapı A.Ş. gibi sahipleri hapisteyken eski ortaklarına devrolunan şirketler de var.

Adana'da 11. Ağır Ceza Mahkemesi bu şirketlerdeki TMSF kayyumluğunu önce denetim kayyumluğuna çevirmişti. Sonra devletin müsadere kararlarına ret vermişti. Şimdi de mahkeme patır patır iade kararları çıkarıyor.
Oldu olacak, TUSKON'u da yeniden açtırıp, Rıza Nur Meral'i başına koysunlar!!!
Merak ediyorum, FETÖ'den firar eden, hapiste yatan sahiplerine iade edilen şirketlerin yeniden örgüte kaynak aktarıp aktarmadığını kontrol edecek bir mekanizma var mı? Yarın öbür gün bu şirketler yeniden Pensilvanya'ya paraaktarıp, örgütün finans gücünü toplarsa ne olacak? İade kararlarını veren mahkemeler bu sorulara cevap verebiliyor mu!'


Benzer Haberler
Benzer haber bulunamadı...
Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  

Reklam Alanı  

En Çok Okunan Haberler  

En Çok Yorumlanan Haberler  

Reklam Alanı  

Ziyaretçi Sayacı  
Online :  5521 kişi
Bugün :  14884 kişi
Bu Ay :  327747 kişi
Toplam :  22777590 kişi
2014 Adana Kulis. Tüm Hakları Saklıdır.