ANASAYFA Künye iletişim
Güncel Politika Ekonomi Medya Dünya Spor Yaşam Magazin Sağlık Asayiş TEKNOLOJİ SANAT
Nihat Genç Ekrem İmamoğlu'nun Chatham House ziyareti için bakın ne yazdı?
Kaynak :    Haber Tarihi : 18.11.2019Londra’ya çıkarma yapan İmamoğlu, İngiliz Kraliyet Uluslararası İlişkiler Enstitüsü Chatham House Başkan Yardımcısı Sir Simon Fraser ve ekibiyle bir araya geldi.

İmamoğlu'nun ziyaret ettiği Chatham House, Sevr Antlaşmasını hazırlaması ve Türkiye'yi bölmeye çalışan raporlarıyla biliniyor.

CHP'li başkanın bu ziyaretine yazar Nihat Genç'ten tepki geldi. Genç İmamoğlu ve bazı medya kuruluşlarını yerden yere vurdu. 

Nihat Genç Veryansıntv'de kaleme aldığı, "Proje, projenin merkezinde" başlıklı yazısında hem İmamoğlu'nu hem de ona destek veren Sözcü, Cumhuriyet, ODA TV, Halk TV gibi medya organlarını yerden yere vurdu.

Genç yasızında şu ifadeleri kullandı;

"İmamoğlu’nun Chatham House’a gitmesi foyaları açığa çıkarttı ortalığı fena karıştırdı.

“İmamoğlu bir projedir” dememizin üstünden henüz altı ay geçmeden İmamoğlu projenin merkezi Chatham House’u ziyaret etti.

Şüphesiz Sözcü, Cumhuriyet, ODA TV, Halk TV, bu “ziyareti” açıklayamayacak.

Mal ortada, kendisine “proje” dediğimiz gün “Evet, ben projeyim ama Atatürk’ün projesiyim” diye cevap vermişti. Şimdi İmamoğlu Bey, “Sevr”in merkezinde. Gaza gelip İmamoğlu’na ikinci Atatürk güzellemesi yapan başta Çetin Doğan gibiler bakalım Kemalizmi yok etmekle görevli Sevr’e karşı bir şey diyebilecek iradeyi kendilerinde bulabilecek mi?

İmamoğlu propagandasına şeksiz şüphesiz dolu dizgin katılan Sözcü, Oda Tv, Cumhuriyet Gazetesi ve Halk TV’ye “bağımsız” bir yazar olarak söyleyeceğim şudur: Akıntının üstünde sürüklenenler ‘çöptür’. Ya da parası verilip taşınan kütük ya da kargo mallardır. İnsan denilen varlık akıntıya karşı yüzebilendir.

Aydınlar ‘insan’ vurgusunu en çok diline dolayanlardır. Akıntıya karşı gücü kendinizde bulamadınız ve akıntının sürüklediği çöp parçasına dönüştünüz.

Yeniçağ yazarı Arslan Bulut milli konularda Türk medyasının en hassas milliyetçi yazarıdır. Arslan Bulut daha önce hemşericilik kotasından İmamoğlu’na ucundan utana sıkıla destek de vermiş bir kaç satır yazmıştır.

Ancak Arslan Bulut, Chatham House ziyaretini duyunca küplere bindi, ve Chatham House’un Türkiye’ye karşı kurulan komplolarda başı çektiğine dair kısa bir hatırlatma yapıp çok sert bir yazı yazdı.

Aynı hassasiyeti İmamoğlu’na açık destek çek veren ODA TV’den boşuna beklemeyin."YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN


Benzer Haberler
Benzer haber bulunamadı...
Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  

Reklam Alanı  

En Çok Okunan Haberler  

En Çok Yorumlanan Haberler  

Reklam Alanı  

Ziyaretçi Sayacı  
Online :  5619 kişi
Bugün :  10868 kişi
Bu Ay :  181549 kişi
Toplam :  23551262 kişi
2014 Adana Kulis. Tüm Hakları Saklıdır.