ANASAYFA Künye iletişim
Güncel Politika Ekonomi Medya Dünya Spor Yaşam Magazin Sağlık Asayiş TEKNOLOJİ SANAT
Teşekkür
Yazar :        Yazı Tarihi : 21.1.2019

Değerli Okurlarım!

Yaklaşık 20 küsur yıldan bu yana merkezinde İNSAN olan “Mertçe Söyleşi’ adında bir program yapmaktayım. İnsanı, insana, insanla, insanda, insanca anlatan programıma ırk, renk, din, dil, sosyal statü, güzellik çirkinlik ayırt etmeksizin herkesimden insanları konuk alıyorum.

İNSANLAR KONUŞMALI

Bazen bir zabıta Memuru belediye başkanından daha mükemmel halka dokuna biliyor. Bir öğretmen, Milli Eğitim Müdüründen daha yetenekli daha anlamlı mesajlar verebiliyor. Bir hasta bakıcı, hemşire, labarant, hatta temizlik işçisi o kurumun zirvesindeki yöneticiden (istisnalar hariç)daha deneyimli, bilge, donanımlı olabiliyor. Bazen bir Dr. Bir Başhekim, genel müdürden, bakandan daha daha fazla literatür, meslek bilgisine sahip oluyor ama maalesef çıkıp sosyal medyada özellikle televizyonlarda  (İzin almaksızın bilgilendirmek için dahi olsa” konuşmuyor, konuşamıyor!

DEVLETİMİZİN ALİ YÖNETİCİLERİNE SAYGIYLA ARZ OLUNUR

Bence bu tecrübeler, bu birikimler, bu deneyimliler zamanında konuşmalı, emeklilik sonrasına kalmamalıdır. Bu tecrübeler, bu muhteşem bilgiler mezara gitmemelidir. Bu karınca kararınca özetlemeye çalıştığım konuyu, 20 küsur kitaba imza atan yirmi yıldır tv programları yapan bir yurttaş olarak ( https://m.kitapyurdu.com/index.php?route=authors/authordetail&author_id=44133  ) Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERFOĞAN olmak üzre ülkemizin Ali yöneticilerine arz ediyorum.  Bu eskiden kalan, ülkemizin geleceğinin önünü tıkayan kadim alışkanlık, teamül, yasakçı anlayış kaldırılmalıdır.

MEHDİ MUŞTU

Empati, dinleme, duygulara tercüman olma, duyarlılık,  samimiyet, sabır-sebat vs gibi İNSANİ hasletlerle farkını fark ettiren adam gibi adam. Adeta sinirleri alınmış bir Uzman Doktor. Kızmak, bağırmak-çağırmak, üstten bakmak,  çokbilmişlik havaları zinhar yok. İşinin ve mesleğinin ehli güzel kardeşime ve ekibine Annemle ilgili gerçekleştirdiği başarılı ameliyattan dolayı bitimsiz TEŞEKKÜRLER’imi arz ediyorum.

BAŞHEKİ̇M HALİL NACAR

Mesleğine ve kurumuna kendini adamış karizmatik bir yönetici. 24 saat MÜSAİT, telefondan ve sosyal medya hesaplarından bunu anlamanız mümkün. Ben Türkiye’ye mal olmuş bir medya mensubuyum. Cep telefonumdaki insan sayısı iki bin Dr. Halil Nacar’ınki benimkinin 10 katı.  Mahiyetinde birlikte çalıştıkları uzman doktor sayısı iki yüz, yaklaşık 600 küsurda personel ekibi var. Beş dakika kahve içelim TEŞEKKÜR edeyim diye uğradım. Gelen telefonlar mailler ben olsam kesin kafayı üşütürüm. Halil NACAR teenni ile sabır ile atandığı günden bu güne amele gibi çalıştığı eski Aşkım TÜFEKÇİ, yeni adıyla Seyhan Devlet Hastanesinde biz hastalar ve refakatçiler yedi yıldızlı otel konforunda odalarda kalırken o hala eski binada mütevazı makam odasında hizmetlerini bir ibadet duyarlılığıyla sürdürmeye devam ediyor. Bu arada 2018 yılı içinde Seyhan Devlet Hastanesine gelip muayene olan insan sayısı üç milyon civarındadır.

SONUÇ

Allah cc bu tür örnek yöneticilerimizin sayısını artırsın. Devletimize ve milletimize zeval vermesin. Birliğimiz dirliğimiz daim olsun. Anam dâhil tüm şifa bekleyen hastalara acil şifalar diliyorum. Yönetici/ Başheki̇m Halil NACAR ve tüm sağlık personeline bitimsiz TEŞEKKÜRLER...

ATATÜRK KÖŞESİ

Beni Türk Hekimlerine emanet ediniz.

DÜŞÜN-TAŞIN

Allah cc kimseye dert verip derman aratmasın...

AFORİZMALARIM

Hatalarım var. Çünkü İNSAN’ım. Melek robot değilim. Öyleyse yaşıyorum. Çünkü ancak ölüler hata yapmazlar...Yazarın Diğer Yazıları
»  Mikrop
»  Birlik
»  Yolda... Evrimsel Süreç
»  Allah'ı Gereği Gibi Anlamak
»  Şehremini Sözlü'den Mertçe Dersler
»  Teşekkür
»  Anamın Ninnisi ve Mertçe Çağrı
»  Osmaniye Valisi ile Mertçe Konuştum
»  Çok eşlilik insan fıtratına aykırı
»  Okuyan Şehir Elazığ'dan İzlenimlerim 2
»  Mertçe Söylüyorum, Elazığ Hüzünlü!
»  Toplumun vicdanının sesi
»  Mertçe Yazmaya Devam
»  Kur'anla Yükselmek
»  Tayyip Bey Cebel-i Berekette!
»  Hayatı Ciddiye Almak!
»  Merhaba kendim ve dostlarım
Bu Yazıya Yapılan Yorumlar
Bu Yazıya henüz yorum yapılamış...
Yazıya Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  

Reklam Alanı  

En Çok Okunan Haberler  

En Çok Yorumlanan Haberler  

Reklam Alanı  

Ziyaretçi Sayacı  
Online :  561 kişi
Bugün :  7118 kişi
Bu Ay :  293385 kişi
Toplam :  23230268 kişi
2014 Adana Kulis. Tüm Hakları Saklıdır.