2024 Yılı Adana 3.İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

2024 Yılı Adana 3.İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

2024 Yılı 3. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Adana Valisi Yavuz Selim Köşger’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Vali Yardımcısı Emin Sait Karahaliloğlu, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantıda konuşan Vali Köşger; Adana’da kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler ve kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarınca 441 proje uygulandığını, bu projelerden 85 projenin tamamlandığını ve 235 projenin ise devam ettiğini kaydetti.

67 projenin ihale aşamasında, 54 projenin ise etüt proje aşamasında olduğu bilgisini veren Vali Köşger, “Bu projelerin toplam tutarı 83 milyar 189 milyon TL olup 2024 yılı ödeneği 12 milyar 937 milyon liradır. Bu projeler için bugüne kadar toplam 32 milyar 807 milyon TL harcama yapılmıştır.” dedi.

Toplantıda söz olacak yetkililerin kurumsal faaliyet konuları ile ilgili özet değerlendirme yapmalarını isteyen Vali Köşger, “Kurumlarımız, yürüttükleri yatırım çalışmaları hakkında kurulu bilgilendirecekler. Bunun yanında kuruluş temsilcileri kendi kuruluşlarına ait yatırımlar hakkında bilgi verirlerken devam eden projelerin uygulanmasında karşılaşılan sorunları, koordinasyonu gerektiren işleri ve hangi kurumlarla koordinasyona ihtiyaç duyduklarını dile getirebilirler.” dedi.

Toplantı, Vali Köşger’in gerçekleştirdiği konuşmanın ardından yatırımcı kurum ve kuruluşlar tarafından yürütülen projelerin değerlendirilmesiyle devam etti.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER