Uğur Büyükkantarcı’dan Adana Hayvan Bakımevine Ziyaret!

Uğur Büyükkantarcı’dan  Adana Hayvan Bakımevine Ziyaret!

CHP Seyhan Belediyesi Meclis Üyesi Uğur Büyükkantarcı Salbaş mevkiinde bulunan Adana Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakımevini ziyaret etti. Bakımevi Müdürü Dr. Ramazan Özdemir’den bakımevi ilgili bilgi aldı.

Daha önce ki yıllarda 3 bin, ila 3,500 arasında kısırlaştırma yapıldığını, 2022 ila 2023 yılları arasında bu sayıyı 7.500’e çıkardıklarını, barınakta 12 veteriner hekimin canla başla hizmet verdiğini kaydetti. Kedi ve köpeklerin düzenli sağlık kontrollerini sürdürdüklerini, kısırlaştırmaya hız verdiklerini, kedi ve köpeklere bir yuva olan bakımevi koşullarının Türkiye’de bulunan bütün barınaklardan daha iyi olduğunu sözlerine ekledi. 


Seyhan Belediye Meclis Üyesi Uğur Büyükkantarcı bütün gözlerin çevrili olduğu Adana Büyükşehir Belediyesine bağlı Adana Hayvan Bakımevini ziyaret etti. 

Adana Hayvan Bakımevi Müdürü Dr. Ramazan Özdemir meclis üyesini bilgilendirdi. 

Bakımevinde 2 bine yakın hayvanın bakımını yaptıklarını, daha önce ki yıllarda kısırlaştırma 3 bin ila 3,500 arasında yapıldığını, 2021,2022 ve 2023 yılları arasında da bu sayıyı 7.500’e çıkardıklarını söyledi. 

Bakımevinde 12 veteriner hekimin çalıştığını, bir o kadarda yardımcı personel ile kedi ve köpeklerin çok iyi bakıldığı bir bakımevi olduğunun altını özenle çizdi. 

Bakımevinin 7/24 kamera ile kontrol ettiklerini de sözlerine ekledi. 


Seyhan Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Uğur Büyükkantarcı ise arada bir bakımevini ziyaret ettiğini, sokak canlarının emin ellerde olduğunu sözlerine ekledi. 

CHP’li Meclis Üyesi Uğur Büyükkantarcı ise; “Bir meclis üyesi olarak Adana’da ki gelişmeleri yakından takip ediyorum. Başkanımız Zeydan Karalar her meclis oturumunda bu konuda çok şikayetler aldığını söylüyor. Başkanımız yalnız bırakılıyor, her meclis oturumunda ilçe belediyelere yer açın size destek verelim, 2021 yılında revize edilen 5199 sayılı Hayvan Hakları kanun gereği nüfusu 75 bini geçen tüm yerel yönetimler yapma zorunluluğu olduğunu söylemesine rağmen, bu hizmeti Adanalılardan esirgemişlerdir. İlçe belediyelerimizin işi ağırdan aldığını görüyoruz. Henüz hiçbir ilçe bakımevi ve kısırlaştırma merkezi kurmadı. Bir tek Seyhan Belediyesi, o da şimdilik kedi kısırlaştırıyor. 

Burada görev yapmak zor, herkesi memnun etmek daha zor. Ramazan Özdemir Müdürümüz verilen görevi yerine getiriyor, asıl sorunun çözülmesi gereken merci TBMM’dir. Artık 5199 sayılı yasa yeterli değil, caydırıcı cezalar gelmeli, bu canların acilen kısırlaştırma işine hız vererek, vicdanları kanatmadan bir hal çaresine bakılmalıdır” diye konuştu.

Bakımevi Müdürü Dr. Ramazan Özdemir ise, Türkiye şartlarında ve genelinde en iyi Hayvan Bakımevi’nin Adana Büyükşehir Belediyesi’ne ait Adana Hayvan bakımevi olduğunun altını özenle çiziyor. 12 Veteriner Hekim, bir o kadar personel ile kedi ve köpeklerin sağlığı için görev başında olduklarını kaydediyor.

Bakımevi Müdürü Dr. Ramazan Özdemir konuğu CHP’li Meclis Üyesi Uğur Büyükkantarcı’ya Adana Hayvan Bakımevini gezdirerek ayrıca yerinde bilgilendirdi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER