ÇÜMERLAB ve Biyoteknoloji Merkezi Kapılarını Geleceğin Bilim İnsanlarına Açtı

ÇÜMERLAB ve Biyoteknoloji Merkezi Kapılarını Geleceğin Bilim İnsanlarına Açtı

Türkiye’nin en geniş araştırma ve eğitim altyapı olanaklarına sahip üniversitelerinden biri olan Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) doğal yaşam alanı kampüsüyle de öğrencilerin ilgisini çekmeye devam ediyor. Üniversite sınavlarına hazırlanan Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri, Çukurova Üniversitesinin en önemli merkezlerinden olan ÇÜMERLAB ve Biyoteknoloji Araştırma Uygulama Merkezi’nin olanaklarını, yapılan teknik gezi ile inceledi.

 

Yüreğir Halıcılar Anadolu Lisesi öğrencileri Biyoloji dersi kapsamında Çukurova Üniversitesine teknik gezi düzenledi. Biyoloji Öğretmeni Celile Türksever Erim ve Müdür Yardımcısı Çınar gözetiminde öğrenciler Çukurova Üniversitesi Merkezi araştırma Laboratuvarı ve Biyoteknoloji Araştırma Uygulama Merkezi’ni ziyaret ederek akademisyenlerden bilgi aldı.

 

Biyoteknoloji Merkezi Hakkında Bilgi Aldılar

İlk olarak Çukurova Üniversitesi Biyoteknoloji Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni ziyaret eden öğrencilere Merkez Müdürü Dr. Öğr. Ü. Bekir Bülent Arpacı merkez hakkında bilgi verdi. Biyoteknoloji konusunda ulusal ve uluslararası düzeyde araştırma, uygulama, eğitim ve AR-GE hizmetleri alanında kalite standartlarına sahip bir araştırma ve uygulama merkezi olarak hizmet verdiklerini ifade eden Dr. Öğr. Arpacı, ülkemizin ve özellikle bölgemizin önceliklerini ve gereksinimlerini göz önüne alarak biyoteknoloji konusunda araştırma ve uygulamalar yapmayı, yapılmasını teşvik etmeyi, kamu/özel sektör/kurum ve kuruluşlarının araştırıcılarına mevcut altyapıdan yararlanabilme imkânı sağlamayı misyon edindiklerini söyledi.

Tek tek öğrencilere laboratuvarları da gezdiren Dr. Öğr. Bülent Arpacı, yapılan araştırma geliştirme faaliyetleri hakkında da öğrencilere bilgiler aktardı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER