50 Yıllık Eczacılara Plaket

50 Yıllık Eczacılara Plaket

Adana Eczacı Odası (ADEO) Yönetimi, Bilimsel Eczacılığın 185. Yılı Kutlama Etkinlikleri kapsamında mesleğinde 30 ve 50 yılını dolduran eczacılara onur plaketi verdi.


Adana Seyhan Oteli’nde gerçekleştirilen Plaket Töreninin açılış konuşmasını yapan Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, “Bugün bizler gibi sizlerin de heyecanını ve mutluluğunu paylaştığımız bu güzel geceye hepiniz hoş geldiniz. Mesleğimize 30 yıl hizmet etmek dile kolay ama 50 yıllık bir hizmet takdire şayan. Eczacılık mesleğimize bu kadar uzun süre hizmet veren meslektaşlarıma saygılar duyuyorum. Yarım asrı aşan mesleki yaşantınızla eczacılığın yaşadığı değişime tanıklık ettiniz. Bununla beraber mesleğimizin önüne çıkarılan engellerle kararlı bir şekilde mücadele ederek bizlere yol gösterdiniz. Büyük hizmetlerde bulundunuz. Yıllar göz açıp kapayıncaya kadar hızlı geçiyor. Ama bizim en yakın sağlık danışmanı olarak halkımıza verdiği hizmet de çok değerli. Eczacı olarak bu seneki temamız ‘Eczacı varsa hayat var’. Bunun en yakın tanığı; pandemi süresinde her taraf kapalı iken tek açık olan yerler eczanelerimizdi. Depremde de yine bizler en ön safhada rol aldık. O zorlu günde yaklaşık 180’nin üstünde meslektaşımız 48 saat eczaneleri kapatmadan açık kaldılar. Halkımızı her koşulda ilaçsız bırakmadık, bırakmayacağız. Bu vesileyle hem pandemide hem depremde yitirdiğimiz meslektaşlarımızı ve vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Normalleşme sürecine girmiş bulunuyoruz. Bilimsel Eczacılığın 185. Yılını kutlamaya başladık. Mesleğimizin zorlu, meşakkatli yollarında halkımızdan aldığımız teşekkürler, gülen yüzleri bizlerin bu mesleğe sıkı sıkıya bağlanmasına neden oldu. Bu yüzden mesleğimizi yapmaya ve halk sağlığına olan en iyi hizmeti sunmaya devam edeceğiz.” dedi.


50 VE 30 YIL PLAKETLERİ SAHİPLERİNE VERİLDİ

Açılış konuşmasının ardından mesleğinde 50 yılını dolduran Ecz. Ahmet Aydın Çölkesen, Ecz. Bedriye Karaaslan, Ecz. Fadime Meziyet Sucak, Ecz.Fatma Semra Büyüknisan, Ecz. Hatice Öztürk, Ecz. Mahmut Nedim Büyüknisan, Ecz. Mahmut Nedim Sözütek, Ecz. Mehmet Hüsamettin Özgül, Ecz. Mustafa Çolak, Ecz. Mustafa Türkmen, Ecz. Nermin Akciğer, Ecz. Nesrin Ahkemoğlu, Ecz. Nesrin Şentürk, Ecz. Semra Özaltın, Ecz. Şendağ Kalkan, Ecz. Ümran Algan Ersan, Ecz. Yalçın İstanbulluoğlu, Ecz. Yılmaz Karaaslan ve Ecz. Zehra Bozdağ ile mesleğinde 30 yılını dolduran Ecz. Emine Alaşehirlioğlu Özkan, Ecz. İlhan Gültekin, Ecz. İpek Bulut, Ecz. Kezban Özlem Değer, Ecz. Meryem Karpuz, Ecz. Nurten Kara, Ecz. Oğuzhan Sürme, Ecz. Özlem Sezgin, Ecz. Özlem Tuna, Ecz. Demirkıran, Ecz. Rüstem Bülent Kurtul, Ecz. Sabriye Vurankaya, Ecz. Sevinç Tural, Ecz. Sibel Kum, Ecz. Şakir Çevikelli, Ecz. Taşkın Özcandan, Ecz. Ümit Hasan Dündar, Ecz. Volkan Zaimoğlu, Ecz. Zeki Erdinç Ülker ve Ecz. Zeynep Yılmaz’a plaketleri ÇÜ Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eda Kumcu, ADEO Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ ve YK Üyeleri tarafından verildi.

Plaket verilmesinin ardından Türk Sanat Müziğinin eşsiz sesleri Gülçe Akbulut ve Mustafa Şimşek sahne alarak geceye renk kattı.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER