OHAL bölgesindeki kamu çalışanlarıyla ilgili genelge

OHAL bölgesindeki kamu çalışanlarıyla ilgili genelge

OHAL Kapsamında Kamu Personeline İlişkin Alınan Tedbirlere Dair yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ne göre kamu kurum veya kuruluşlarında görev yapanlar, ilgili mevzuattaki şartlara ve kısıtlamalara tabi olmaksızın, olağanüstü hâlin gerekli kıldığı durumlar sebebiyle olağanüstü hâl kapsamındaki illerde ihtiyaç duyulan birim veya hizmetlerde görevlendirilecektir.

Kurumlar arası görevlendirilenler, mali ve sosyal hak ve yardımlarını kurumlarından alacak ve görevlendirildikleri süre boyunca kurumlarından aylıklı izinli sayılacaktır.

Geçici görevlendirilenlerin özlük hakları devam edecek ve bu süreler terfi ve emekliliklerinde hesaba katılacaktır. Terfileri başkaca bir işleme gerek kalmaksızın süresinde yapılacaktır. Bu çalışanların geçici görevlendirildikleri kurumda geçirdikleri süreler kendi kurumlarında geçirilmiş sayılacaktır. Akademik unvanların kazanılması için gerekli şartlar saklı kalacaktır.

Bu kapsamda görevlendirilenler, görevlendirildikleri kurumların mevzuatına uymakla yükümlü olacaktır.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER