VİDEO GALERİ - Başkan Mustafa Akgedik; 'Aladağ'da Koronavirüs vakası yok'


6 Nisan 2020 Pazartesi

Dünyanın bir çok ülkesinde olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele sürdürüyor. Lokum FM'de hafta içi her gün saat 14:00'da canlı yayınlanan Cendere Programına konuk olan Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik Koronavirüs ile mücadelede Aladağ'da alınan tedbirleri ve son durumu anlattı.

Lokum FM Canlı yayınında Özkan Ürkmez ve Selahattin Sekin'in sorularını yanıtlayan Başkan Mustafa Akgedik Aladağ'da Koronavirüs vakasının olmadığını söyledi. 

'Aladağ'da hamdolsun bir vakamız yok çok şükür. Aladağ'a getirmemek için gayret içerisindeyiz. Onunla ilgili hem Jandarma ekiplerimiz hem polis hem de bizim arkadaşlarımız birlikte yoğun bir çaba sarf ediyoruz virüsün Aladağ'a bulaşmaması ile alakalı. Giriş çıkışlarda insanlarda ölçümler yapılıyor'diyen Başkan Akgedik, en büyük sıkıntılarının şehirden yaylalara gelenler olduğunu ifade etti.

YAYLALAR DOLMAK ÜZERE

Başkan Akgedik sözlerini şöyle sürdürdü; 'En büyük sıkıntımız şimdi insanlar şehirlerden yaylalara kaçıyorlar. Yayla evlerine kaçıyorlar. Bizde de normalde nüfusumuz 16 bin cıvarında ama yaz aylarında 60 bini bulan bir nüfusumuz var. Şu anda yaylalarımız neredeyse dolmak üzere. Burada yayla evlerinin bir çoğu doldu. İnsanlar şehirdeki bu karantina durumundan da çıkıp burada bu temiz havada bu süreci geçirmeyi istiyorlar. Jandarma ekiplerimiz, polis ekiplerimizle bu vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz, evden çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Şu anda büyük ölçüde de bunu sağladık. İnşaallah böyle devam eder, bu sıkıntılı süreci atlatmış oluruz. 

Şu anda tek kaygımız burada bir vaka yok ama şehirden gelenlerin buraya getirme durumu ile karşı karşıyayız.

UMREDEN GELENLERDE OLUMSUZ BİR DURUM ÇIKMADI

Daha önceden Umreden gelen vatandaşlarımız vardı. Onların karantina süreçleri bitti. Onlarla ilgili olumsuz bir durum ortaya çıkmadı. Biz de vatandaşımızı evde kalması konusunda uyarıyoruz. Her gün mesaj atıyoruz, kendimiz gidip uyarıyoruz. Onların ihtiyaçlarını Vefa Destek ekibimiz evlerine ulaştırıyor. Maaşlarını ulaştırıyor. Ne eksikleri varsa, ne sıkıntıları varsa 112 arıyorlar ve ihtiyaçları gideriliyor. Hamdolsun çok sıkıntılı bir durum yok Aladağ'da.'