Turgut'un Görevinden Alınmasına Şaşırdım - FATMA İNCİ GÜL

31.03.2023 22:36 | Güncelleme Tarihi: 31.03.2023 22:42

Pazartesi sabahı, İletişim Başkanlığı Adana Bölge Müdürlüğü’nün Gazete sahipleri ve temsilcilerine duyuru yapmak amacıyla kurduğu Whatsapp grubuna bir mesaj geldi.

Mesajı okudum, mesajda Adana Bölge Müdürü Ali İmran Turgut’un, iletişim Başkanlığı tarafından görevden alındığı yazıyordu.

Göreve yeni getirilen ve seçim sürecinde bu kadar önemli bir görevden el çektirilmesine şaşırdım.

Ancak Ali İmran Turgut’un hala asaleten görevde olduğu, seçimler nedeniyle merkeze alındığını öğrendim.

Seçimler bittiğinde de Adana’ya ya yeni bir bölge müdürü görevlendirilecekmiş,  ya da Ali İmran Turgut‘la yola devam edilecekmiş.

Bu tamamen İletişim Başkanlığı’nın kendi tasarrufunda…

Özellikle bir hususa değinmek isterim.

Adana gazete sahibi olarak, beni ve benim gibi birçok gazeteciyi de rahatsız ettiğini düşünüyorum.

Ali İmran Turgut’un, Ankara’ya çağrılması sonrasında, Whatsapp grubunda, Bölge Müdürlüğünde çalışan memurun, Bölge Müdürünün görevden alındığını duyurması, kendisinin de il temsilciliği görevine getirildiğini yazmasını tuhaf karşılayanlardanım.

Üstelik resmi herhangi bir açıklama yokken…

Şu bir gerçek ki, Ali İmran Turgut’un, göreve yeni getirilmesine rağmen Adanalı olması hasebiyle birçok gazete sahibiyle de, gazete temsilcileriyle de iyi bir diyalog yakaladığını düşünüyorum.

Kısa zamanda çalışkanlığıyla ön plana çıktığı gibi başarılı bir bölge müdürlüğü yürüttüğünü de gözlemlediğimi belirtmek isterim.

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremden sonra kendisine, saat kaç olursa olsun arayıp, ricada bulunduğumuzda ikiletmeden yerine getirildiğini gördük. Bizzat yaşadık.

Çok iyi bir performansla çalıştığını düşünenlerdenim.

Sabah sabah böyle bir mesajı görünce de şok oldum.

Ayrıca üzüldüm de…

Ne olmuştu da, sessiz sedasız Ankara’ya çağrılmıştı?

Eminim ki Sayın İletişim Başkanı Fahrettin Altun da, bu konuda daha hassas davranacaktır.

***

Bu son birkaç gündür, Adana bürokrasisinde bu tür sıkıntıları görmek nedense bana şunu hissettirdi. Sanki seçim olmuş AK Parti iktidara gelememiş, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeniden seçilememiş, bu nedenle de bürokraside taşlar yerinden oynamaya başlamış.

Yani yeniden kadrolaşma, yeniden ekip kurmalar, vaatler, hayaller…

Daha önceki yazılarımda da yazmıştım; 14 Mayıs’ta Sayın Recep Tayyip Erdoğan güven tazeleyecek ve AK Parti-MHP İttifakı yani Cumhur İttifakı yine Meclis’te büyük çoğunluğu sağlayacak.

Seçime kadar kızılacak, küsülecek vs. vs. fakat AK Parti’nin de, MHP’nin de kemikleşmiş oyu var, Erdoğan’a güvenen inanan milyonlar var.

Hep birlikte seçimin sonucunu da 14 Mayıs akşamı göreceğiz.

www.gazette.com.tr

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.