Adana Çatlağı ve Sızıntı! - SELAHATTİN SEKİN

14.12.2023 19:43 | Güncelleme Tarihi: 14.12.2023 19:43


15 Temmuz Gecesi Fetullahçı Terör Örgütü ülkenin üzerine kabus gibi çökmeye çalışırken FETÖ'ye karşı meydanlarda kurulan Cumhur İttifakı, dışarıdan çekilen tüm operasyonların karşısında durarak bu günlere geldi.
 
Pek çok sınav birlik ve beraberlik içerisinde verildi. 

2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimde de Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli, ittifak için irade ortaya koydular. Ve talimatları ile kurulan komisyon çalışmalarında sona geldi.

Ancak

Önce MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın "Bu dönem MHP'ye en azından bir belediye vermezlerse, beni seçim sürecinde ve seçim çalışmalarında Kocaeli'de göremezler. Cumhur İttifakı Kocaeli'de en az 4-5 belediyeyi kaybeder" dediği iddia edilmiş ardından istifası istenmişti. Bunun üzerine Sancaklı, istifa etmek zorunda kaldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli en küçük çatlak sese izin vermedi. 

Kesti attı!

Şimdi de Adana Büyükşehir üzerinden nifak tohumları ekilmek isteniyor. AKP'li cenahtan (AKP'yi bilerek yazdım. AK Partili gibi görünenleri kastediyorum) sızdırılan bilgilerle başta Cumhuriyet Gazetesi ve sol medya da yapılan haberler sayesinde ADANA ÇATLAĞI oluşturulmak isteniyor. 

Cumhur İttifakı'nda Adana üzerinden çatlak oluşturup bünyeye sızmaya, virüsü bu sayede yaymayı planlayanlar adım adım ağlarını ördüler. Hepsi kayıt altında. Yerelde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve onun politikalarını yerden yere vuran kalemşörlere küçük küçük yazdırdılar. Ardından meseleyi ulusal medyanın sol kanadı üzerinden gündeme taşıdılar. (Muhalif medya olunca iz sürülemez mantığı)

İkinci adımda 'Gördünüz mü? Bakın AK Parti Adana'yı MHP'ye vermek istemiyor. Masada MHP'den Adana'yı aldı' algısı oluşturup Adana'da MHP seçmenini galeyana getirip küstürmek için dedikodu kazanını kaynatmaya başladılar.

Adana çatlağı sayesinde oluşturulacak tabandaki dalgayı İstanbul ve Ankara'ya sıçratmak istiyorlar. Bir taşla iki kuş!

Çok basit bir kurgu. 

Kazanı kaynat, otur seyret!

Benim gördüğümü akıl sahipleri görmüyor mu?

Koltuk hırsı bu kadar mı kör etti gözleri?

Bu işin bir noktadan kesilip atılması lazım. Kimsenin kişisel ikbali umurumda değil. Açık açık yazıyor ve uyarıyorum. 

Yapmayın!

Ellisine merdiven dayamış bir Adanalı olarak yazıyorum. Daha modern bir kentte yaşamayı arzu ettim yıllarca. Adana'daki yerleşik düzenle kavgam bunun için. Bunun için demokrasi yerine PARATOKRASİ isteyenlere meydan okudum. 

Geçen 5 yılda Büyükşehir + pek çok ilden büyük 2 devasa ilçe CHP'li başkanlar tarafından yönetildi. Ne oldu? Koca bir hiç! Adana 5 yıl kaybetti.

ÇÖP, ÇAMUR, ÇUKUR, TRAFİK! 

Cumhur İttifakı'nın Adana'da kazanmaması için hiç bir neden yok.
 Şartlar hiç olmadığı kadar müsait.
AK Parti ve MHP Adana teşkilatlarını ekilen nifak tohumları ile bir birine kırdırma oyununun görülmesi gerek. 
Cumhur İttifakı bu seçimde Adana'yı almalı. Freni patlamış kamyon gibi geri giden Adana durdurulmalı. 

Adanalının kaybetmeye tahammülü kalmadı. 

Cumhur İttifakı'nda Adana çatlağı sayesinde nifak tohumları ekilmesine izin verilmemeli.

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI