Teşkilattaki sızıntı - SELAHATTİN SEKİN

10.07.2023 19:36 | Güncelleme Tarihi: 10.07.2023 19:36

Parlamento ve Cumhurbaşkanlığı seçimi geride kaldı. Seçim gündeminden kurtuluyoruz diye sevinemiyoruz çünkü bu kez yerel yönetimlerin seçimi var önümüzde. Aday adaylığı ve aday belirleme dönemini saymazsak 5-6 aylık kısa bir süre var önümüzde. Biri biterken diğeri başlıyor. 

Peki siyasi partiler ve teşkilatları bu duruma hazırlıklı mı?

CHP'de 'değişim' sancıları ve buna bağlı tartışmalar belli ki kurultaya kadar devam edecek. 

'Oh ne ala! Onlar kurultay tartışmaları, iç çekişme-çatışma ile meşgul oladursun biz seçimi daha kolay alırız' diye düşünülüyorsa veya böyle düşünen varsa yanılır. 

CHP bu tarz çalkantılara alışkın. Örgüt içi mücadele daima vardır CHP kültüründe...

Cumhur İttifakı, oy kaybettiği yerlerde gereken analizleri yapıp yaz aylarının rehavetine kapılmadan
 tez elden revizyon yapabilir ise Adana gibi kentleri CHP'nin elinden kurtarabilir. 

Bunun için 'Biz nerede yanlış yaptık' sorusuna verilecek gerçekçi cevaplar ve gerçeğe uygun revizyona ihtiyaç var.

Neden var? 

Testi kırılmadan önce anlatayım; 

Yeni bir mahalle temsilcisi, kendisinden sorumlu kademeye gider. 'Ben yeni mahalle temsilcisiyim. Benim üstüm kimse onunla tanışıp görüşmek istiyorum' der. Muhatabı, 'Falanca yöneticimize git. Mahalle temsilcisi olarak ona bağlısınız.' der.

Yeni mahalle temsilcisi yenidir. Büyük bir heyecan içindedir. Davası için canla başla çalışacaktır. Kendisinden sorumlu yöneticinin iş yerine gider ve selam verir. Yönetici, 'Hoş geldin, buyur otur' der. Tam o sırada yöneticiyi tanıdıkları rahat hareketlerinden belli olan iki kişi girer içeri. Yönetici ve gelen arkadaşları hoş beş derken bizimkinin oradaki varlığı unutulur. Konuşmalar oldukça şaşırtıcı ve dahi çarpıcıdır. 

- Yahu ne iş? Sen ve AKP? Hayırdır? 
- Abi sorun yok. Büyükşehir'de Zeydan'a çalışırız. Burada da AKP'ye...

Bizim yeni mahalle temsilcisi adeta şokta!  'Nereye düştüm ben böyle?' diye i
çinde fırtınalar koparken tahammülü zor bir durumda fark edilmeyi bekler. 

Neden sora bizim yöneticinin aklına gelir ilk gelen misafiri. 

-Buyurun nasıl yardımcı olabilirim?
-Ben yeni mahalle temsilcisiyim. Tanışmaya geldim. 

Hoş beş kart vermeler, telefon kaydetmeler vs. ve bizimkisi ayrılır ortamdan. 

Mahalle temsilcisi döner AK Parti'nin kuruluşundan bu yana bir nefer olan referansını arar. Olan biteni anlatır ve 'Ben Cumhurbaşkanımız için ölürüm ama bu adamlarla çalışamam. Teşkilata sızmış bunlar.' der. Referansı da, 'Olmaz öyle şey! Meydanı boş bırakırsan gittiğin adam bu kez kendisine benzeyen birini getirir ve hepten kaybederiz' diye itiraz eder. 'Mücadele edeceksin. Gerçek er yada geç anlaşılır' der. 

14 Mayıs seçimlerinin ardından Adana'da ortaya çıkan tablo seçimden aylar önce bana anlatılan işte bu olayı hatırlattı. Ve olayın kahramanları geldi aklıma. (İsimleri bende saklı) 

Çürük elmalar ayrıştırılmaz ise çürümüşlük sağlamlara da sirayet eder. 'Bir çürük elmadan ne çıkar?' diye hafife alanlar ya siyaseti bilmiyor ya da...

Yerel siyasetin dinamikleri çok başka!

Algı ustası kurt bir politikacı var bugün Adana Büyükşehir'de. Siz giderken adam geliyor! Büyütmüyorum. Rakibinizi tanıyın diyorum! 

Sadece partisinin örgütünü belirlemiyor, rakiplerinin teşkilatlarına da sızıyor. Ve hatta çok fazla sıkıştırılınca rakipleri ile kapalı kapılar ardında yaptığı görüşmeleri Haziran ayı Büyükşehir Meclisi'nde üstü kapalı söyleyiveriyor.

Sopa gösteriyor!

Bu yazıyı okuyup 'Ne demiş acaba?' diye merak edenler hemen sosyal medya hesaplarından Haziran Ayı meclis toplantısının canlı yayınına bakmak isteyeceklerdir. Hemen söyleyeyim büyük bir tartışmanın da yaşandığı o toplantının kayıtları Belediye hesaplarından silindi. Yok! Ulaşamazsınız! 

Ama biz sizin için varız!

Metro Türk TV youtube  hesabından söz konusu toplantının tamamına ulaşabilirsiniz. 

Velhasıl diyeceğim şu ki; cambaza bakacak dönemleri çoktan geçtik. Şifreli konuşmaları ve mesajları sadece muhatapları anlıyor zanneden uyanıklar bilsin ki şifreleri de çözüyoruz verilmek istenen mesajı da...

'Adana'da konuşulan, yapılan, edilen gizli kalır. Toroslar'ı aşamaz. Adana'da kalır' diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Eskidendi o! Şimdi her şey çok daha kolay. 

Unutmayın!

Dava damları için kalpten kalbe bir yol vardır görülmez! 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.

YAZARIN DİĞER YAZILARI